Twórczość

Jutro premiera – dziś gadżety

Jutro (3 lutego 2010) premiera książki „Czarny Maciek i wenecki starodruk”.

Przypomnę tylko, że książkę w nagrodzonej serii (Nagroda Małego Kalibru) „z kotem” wydaje WAB.

Nieco szerzej o „Maćku” pisałem tutaj. A dla zniecierpliwionych jeszcze jedna zajawka:
„Pościgi samochodowe, policyjny helikopter, bomba i skradziony starodruk – wbrew pozorom to nie film akcji a najnowsza powieść Dariusza Rekosza.
W ręce Kaśki Góreckiej wpada niezwykle cenna książka pochodząca z XVIII wieku. Miała być sprzedana na czarnym rynku, jednak dziewczynie udało się wykraść ją przestępcom. Razem z Czarnym i Kisielem wyruszają w szaloną podróż do Włoch, aby oddać starodruk właścicielowi. Przeszkodzić im chce najprawdziwsza szajka przemytnicza… Jednak w zetknięciu z młodymi detektywami to przestępcy powinni czuć się zagrożeni!
Wartka akcja, wielka przygoda i kryminalna zagadka – Czarny Maciek i wenecki starodruk to książka, od której nie można się oderwać nawet na chwilę!”
– ze strony internetowej wydawcy.

To wszystko już od jutro na półkach wszystkich księgarń w całej Polsce. A co dzisiaj? Dzisiaj garść gadżetów.

Po pierwsze – znana już jest lista patronów medialnych:


Po drugie – dostępny jest także dźwiękowy spot reklamowy, zrealizowany w studio Cofeina (Katowice), który będziecie mogli usłyszeć na falach takich rozgłośni radiowych, jak:  Akademickie Radio LUZ, Radio Afera, Polskie Radio Olsztyn, Radio ESKA Wrocław, Radio ESKA OPOLE, Radio Gdańsk S.A., Radio Gniezno, Radio Lublin S.A., Radio Opole, Radio Rzeszów, Radio Szczecin, Radio Wrocław, RMF Classsic, Radio Białystok, Radio Kraków, Radio Łódź, Radio Olsztyn, Radio Plus Gliwice, Polskie Radio Kielce S.A., Radio Zielona Góra 97,1 Fm, RADIO ZET.

Spotu możecie odsłuchać z każdego miejsca na świecie i o każdej porze dnia i nocy, klikając tutaj.

Po trzecie – info dla Ziomali – koniecznie kupcie piątkowe (5.02.2010) wydanie Dziennika Zachodniego (Polska The Times) oraz słuchajcie w sobotę (6.02.2010) Polskiego Radia Katowice o godz. 11:00. Znajdziecie tam i mnie, i Czarnego Maćka.

Miłego słuchania, czytania i oglądania!

9 Comments

 1. Czytałem.
  Szkoda, że Sznowny Recenzent połowę swojej recenzji poświęcił nie najnowszej książce, ale internetowym przepychankom. Do tego wykazał się prymitywną ignorancją myląc Ziutka z Janem (Szyfr Jana Matejki) oraz totalnie nie rozumiejąc, o co w sprawie z Matrasem chodziło (że nie chodziło tu o Rekosza, a o potraktowanie kogokolwiek w sposób nie licujący z zajmowanym stanowiskiem).
  A od mojego bloga wara! Bo jest MÓJ i mogę na nim pisać jak chcę i co chcę.

  Co ciekawe – w tejże samej Czytelni Onetu tak oto pisano o znienawidzonej przez Szanownego Recenzenta książce – http://czytelnia.onet.pl/0,78061,0,25378,recenzje.html
  I to bez personalnych zarzutów.

  Pozdrawiam

  PS.: Gdzie można dostać koszulkę z moją podobizną??????

 2. nie przejmuj się, krytycy inaczej patrzą na literaturę niż zwykli czytelnicy:) ale Panu Damianowi Gajdzie chyba ta książka się podobała, tylko mógł zrezygnować z personalnych zarzutów… ja na pewno kupię dzieciom.:) jutro już będzie w empikach??

 3. Nie razi mnie, że komuś może się nie podobać ta, czy inna książka. Każdy ma prywatny gust czytelniczy. Ale nie zgadzam się, aby szkalował mnie (moją osbę) jakikolwiek Recenzent.

  Książka oficjalnie jest od jutra w sprzedaży. Czy będzie od razu w Empikach? Powinna, o ile tzw. „magazyn centralny” Empiku o to zadbał.

 4. Jednym słowem – a właściwie dwoma – szkoda słów!!! A co do premiery kolejnej znakomitej książki to gratuluję 🙂

 5. A mnie zastanawia jedno…czy oby Pan Gajda na pewno czytał „Szyfr…”??? A jeśli już czytał to chyba na niezłym kacu…Pozdrawiam

 6. No i okazało się, że treść recenzji można zmienić.
  Dobrze, że Onet dba o swój wizerunek…

Comments are closed.