CiekawostkiWydarzenia

Taka noc – tylko w Zielonej Wsi!

To była interesująca i niezwykła noc! W piątkowy wieczór, 6 kwietnia 2018 r., grupa 20 czytelników – z plecakami, śpiworami, kocami i karimatami pojawiła się w Bibliotece Publicznej w Zielonej Wsi (niedaleko Rawicza), aby uczcić urodziny Hansa Christiana Andersena oraz Dzień Książki dla Dzieci, który przypada 2 kwietnia.

Była to noc pełna niezapomnianych wrażeń z nieskończoną ilością zagadek i niespodzianek. W trakcie imprezy, młodzi detektywi poznawali różne sposoby szyfrowania tekstu. Dowiedzieli się czym jest szyfr tablicowy i szyfr z przesunięciem. Musieli także wykonać dwa portrety pamięciowe oraz zadanie dla drużyny przeciwnej. W ramach przerwy między zadaniami dzieci zjadły kolację, po której wróciły do kolejnych zadań.

Największą atrakcją okazało się jednak zadanie terenowe. Tuż po północy młodzi adepci szyfrowania wyruszyli w teren z listą zadań do wykonania, których efektem miało być rozwiązanie hasła. Zawodnicy obu drużyn poradzili sobie z tym doskonale, a po powrocie do biblioteki czekały na nich kolejne niespodzianki.

Po zaledwie kilku godzinach spania, punktualnie o godzinie 5:30 nastąpiła pobudka. Bardzo zmęczeni, ale zadowoleni rozstaliśmy się w dobrych humorach z nadzieją na powtórkę NOCY DETEKTYWÓW.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Rawicką Bibliotekę Publiczną i współpracę z Zespołem Szkolno-Przedszkonym w Zielonej Wsi.

(foto & tekst: Paulina Biernacka, revisited: Dariusz Rekosz)