CiekawostkiTwórczość

Mors i Pinky – po nowemu!

Są piękne!

Pięknie odświeżone, pięknie na nowo wydrukowane, pięknie dodatkowo zilustrowane. Wydawnictwo Esteri wypuściło właśnie na rynek moją sztandarową serię książkową „Mors, Pinky i…”, którą debiutowałem w roku 2007 (wcześniej jako „Szkolny detektyw”, 2005). Wznowiono od razu trzy pierwsze części: „Mors, Pinky i tajemnica dyrektora Fiszera”, „Mors, Pinky i zaginiony sztandar” oraz „Mors, Pinky i trzynasta komnata”, ale z przecieków wiem już, że trzy kolejne są właśnie przygotowywane.

Oprawą graficzną zajął się oczywiście Bohdan Butenko. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić, żeby przygody Leszka Morszola i Ali Pankiewicz ilustrował ktoś inny. Udało się zachować wizerunki wcześniejszych okładek, chociaż – uchylając rąbka tajemnicy – tylko w przypadku trzech pierwszych części. Co czeka nas za kilka miesięcy? O tym na razie cicho sza!

Książki wzbogacono dodatkowymi ilustracjami, których nie było w pierwotnych wydaniach. W związku z tym wznowieniem odświeżyłem także stronę internetową – www.mors-pinky.pl – a kryminalne przygody nastoletnich detektywów możecie nabyć (w promocyjnych cenach) zaglądając na www.sklep.rekosz.pl.

Życzę miłych wrażeń!