Wydarzenia

Klossomania 2009

Karol Skocki – prawnik ze Słupcy – okazał się największym Klossomaniakiem na Świecie!

W sobotę – 10.10.2009. – w katowickim Muzeum Hansa Klossa odbył się Finał Ogólnopolskiego Turnieju z wiedzy na temat serialu „Stawka większa niż życie”.

Uczestnicy? To fanatyczni szaleńcy, którzy wiedzą np.: kim był doktor Gruber, jaki stopień posiadał i jak się nazywał przełożony Ewy Fromm albo skąd wiadomo, że akcja odcinka „Ściśle tajne” rozgrywa się w Radomiu.

Pytania? Te powyżej, to tylko jedne z łatwiejszych.

Impreza? Przeczytajcie i zobaczcie sami.

Eliminacje odbyły się tydzień wcześniej. Z wszystkich startujących wyselekcjonowano grupę ośmiu śmiałków, którzy zdobyli największą ilość punktów i zjechali do Muzeum Hansa Klossa już na godzinę przed rozpoczęciem finału. Prowadzenie finału powierzono Krzysztofowi Skibie (Big Cyc), a przewodniczącym szanownego jury był odtwórca głównej roli – Stanisław Mikulski. W składzie sędziowskim znaleźli się także: Piotr Owcarz (założyciel MHK), Bogdan Bernacki (stawkolog, autor wszystkich pytań), Robert Sojka (producent filmowy) oraz Jacek Bacler (przedsiębiorca-sponsor).

Na imprezie bardzo tłumnie pojawiły się media, którymi miałem przyjemność opiekować się w tym dniu – TVP Historia, TVP Info, TVN, Polskie Radio Katowice, Radio Piekary, Radio Opole, Gazeta Wyborcza, Dziennik Zachodni, Kropka TV oraz wielu innych dziennikarzy, których – jeżeli nie wymieniłem – serdecznie przepraszam.

Punktualnie o 12:00 odbyło się losowanie zestawów pytań dla poszczególnych par ćwierćfinałowych. Zgromadzona publiczność z zapartym tchem obserwowała pojedynki niczym z westernu, w których nie tylko wiedza, ale i szybkość miały swoje znaczenie. Najpierw bowiem trzeba było wykazać się refleksem, a dopiero później bezbłędnymi wiadomościami. Bezbłędnymi, bo za nieprawidłową odpowiedź odejmowano punkt.

Ćwierćfinały wyłoniły czwórkę super Klossomaniaków, walczących później o wejście do ścisłej rozgrywki. Bartłomiej, Karol, Daniel i Robert – zmierzyli się ze sobą (parami) i już po kilkunastu kolejnych minutach wiedzieliśmy, że o główną nagrodę turnieju walczyć będą: Robert Budkus (faworyt, który eliminacje przeszedł jak burza i zajął w nich pierwsze miejsce) oraz Karol Skocki (zawodnik nr 4). Nim jednak panowie zasiedli do stolika z niebieską i czerwoną żarówką, odbył się rozluźniający pokaz mody policyjnej.

Jak już wiecie, Karol okazał się lepszy. Co stało się z Robertem? Nerwy? Stres? Pustka w głowie? Tak, ale z tymi niedogodnościami musieli się zmierzyć wszyscy zawodnicy – i to po równo! Zwycięzca otrzymał z rąk Stanisława Mikulskiego rzeźbę twarzy Hansa Klossa oraz pozostałe nagrody, które przyznano za pierwsze miejsce. Również i pozostali zawodnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi nagrodami oraz dyplomami.

A co potem? Potem był czas na oddech. Na wspólne zdjęcia i coś na ząb. Resztę znajdziecie na poniższych zdjęciach.

Żałujcie, że was tam nie było!