CiekawostkiLudzieWydarzenia

Kryminalne Zagadki Ornontowic

Prawie 17 km pieszej trasy przemierzyły drużyny, które w sobotę 24 czerwca 2017 zmierzyły się ze sobą w Detektywistycznej Grze Terenowej zatytułowanej „Kryminalne Zagadki Ornontowic”, której scenariusz miałem przyjemność opracować w porozumieniu z tamtejszą Gminną Biblioteką Publiczną (Marcinie – dziękuję za zaproszenie!). Gwiazdą specjalną zmagań, jakie na ponad 4 godziny pochłonęły uczestników zabawy, był Bronisław Cieślak.

Impreza została zorganizowana wzorcowo. Biblioteka postarała się o odpowiednich statystów, statyści wykonywali swoje zadania (czyli utrudniali życie uczestnikom) najlepiej, jak tylko potrafili, a uczestnicy zmagali się z zagadkami, szyframi, tajemnicami, łamigłówkami, matematyką, historią, geografią, literaturą oraz… temperaturą, która w słońcu z pewnością przekraczała 30 stopni. Na trasie spotkali górnika, lekarkę, piłkarza, strażaków, a nawet drużynę trenującą kung-fu, od której musieli się nauczyć pewnego chińskiego wyrażenia.

Dostępu do mety, która zlokalizowana była w Centrum Kultury ARTeria, bronił Krzyżak, a wewnątrz – oprócz zadania finałowego – czekały na uczestników smakołyki, z kiełbaską z grilla włącznie. Finał Gry wzbogacono o występ czterech zespołów tanecznych, które zaprezentowały swoje umiejętności na głównej scenie ARTerii. Bronisław Cieślak, wręczając nagrody trzem najlepszym drużynom powiedział, że prawdopodobnie już niedługo Ornontowice wzbogacą się o detektywa w spódnicy (zwyciężyły kobiety). Warto podkreślić, że dzięki współpracy z lokalnymi sponsorami, wszyscy uczestnicy Gry otrzymali miłe upominki.

A tuż po oficjalnym zakończeniu zwrócono się do nas z zapytaniem – „kiedy kolejna edycja?”
Myślę, że już niedługo…