Zaczęło się od mejla, po przeczytaniu którego pomyślałem sobie, że ktoś być może chce ze mnie zażartować. Ale szybka wymiana korespondencji, później kilka telefonów i wiadomość okazała się… prawdziwą bombą! Pani Katarzyna Szybiak i Marzena Marcinkowska – nauczycielki z gimnazjum w Środzie Śląskiej – opracowały autorski scenariusz sztuki teatralnej, opartej na motywach mojej powieści „Tajemnica starej dzwonnicy” i zaprosiły mnie na uroczystą premierę przedstawienia, które odbyło się 13 czerwca 2017 w tamtejszym Domu Kultury. Taka gratka? Oczywiście, że pojechałem!

Brawurowo przedstawiona historia afery z fałszywymi banknotami, własnoręcznie wykonane dekoracje, kostiumy, dialogi – wbiło mnie w fotel! Siedziałem z rozdziawioną buzią i wchłaniałem to, co działo się na scenie razem z publicznością, która w pełni wypełniła widownię średzkiego Domu Kultury. Na spektaklu pojawili się także dyrektorzy gimnazjum, przedstawiciele lokalnych władz oraz Biblioteki Publicznej, z którą współpracuję już od wielu lat.

Serdecznie dziękuję: autorkom scenariusza (jednocześnie producentkom i reżyserkom), wszystkim aktorom (a wystąpiło ich w sumie 13), a także pani Ani Kuszlik-Czajkowskiej – dyrektorowi tamtejszej biblioteki, bo to dzięki niej po raz pierwszy przyjechałem do Środy Śląskiej, przeszedłem się miasteczkiem i tak mnie ono zachwyciło, że rok później stworzyłem w nim familijny kryminał.

Relację z przebiegu premiery znajdziecie także tutaj:
Roland
Express Miejski