Wydarzenia

Zasłużona nominacja

Nominacja AsahiNiniejsza wiadomość ma już prawie miesiąc, ale stwierdziłem, że warto się nią podzielić. Bo jest czym.

Kampania „MAMA, TATA…& MYSELF?”, która w lipcu zeszłego roku mianowała mnie Pierwszym Honorowym Ambasadorem Literatury dla Dzieci i Młodzieży, została nominowana do prestiżowej, międzynarodowej nagrody Asahi Reading Promotion Award 2010.

Nie ukrywam (i nigdy tego nie ukrywałem), że od początku działania ww. Kampanii w pełni zaangażowałem się w jej działalność.

Nominacji dokonała centrala IBBY (International Board on Books for Young People) – stowarzyszenia, którego podstawowym założeniem jest promowanie i rozpowszechnienie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Polska posiada także swój oddział (www.ibby.pl).

Co takiego udało mi się zrobić dla Kampani? Spróbuję wypunktować:

  • reprezentuję Kampanię jako jej Ambasador,
  • stworzyłem i administruję jej portalem internetowym (www.czytampopolsku.pl),
  • brałem udział w Children`s Books Festival 2008 (szczegóły) – w dniach 16-19.10.2008 siedmiokrotnie spotkałem się z czytelnikami w Irlandii oraz osobiście dostarczałem polskojęzyczne książki dla naszych dzieciaków, które tam mieszkają,
  • zebrałem i opracowałem kilkanaście recenzji książkowych, które dla Kampanii nadesłały znane osoby i osobistości (szczegóły) – także recenzji filmowych,
  • Kampania jest jedynym patronem medialnym książki mojego autorstwa (szczegóły)

i znalazłoby się pewnie jeszcze kilka drobniejszych rzeczy, które nas łączą, ale uważam, że wszystkie one zostały przypieczętowane tą nominacją.

Ogłoszenie wyników – 23. marca 2010.

TRZYMAJCIE KCIUKI!