Absurdy

Zaplątani w przewód?

Opakowanie gry Scrabble JuniorDawno już nie zamieszczałem niczego w sekcji „Absurdy”. Myślicie, że się skończyły? Nic podobnego. Życie byłoby zbyt piękne.

Tym razem rzecz dotyczy bardzo popularnej gry w Scrabble. I to w wersji dla dzieci.

Sama gra nie sprawia negatywnego wrażenia. Kolorowa plansza, ładnie wykonane „klocki” z literkami i zachęcające opakowanie – to wręcz wizytówka firmy Mattel. Jednak dokładniejsze obejrzenie tegoż opakowania zrodziło we mnie podejrzenie, że albo czegoś wewnątrz pudełka brakuje, albo… ktoś próbuje ze mnie zrobić idiotę.

Zasadniczy fragment opakowania obwiodłem czerwoną linią i zaznaczyłem trzema wykrzyknikami. Na drugim skanie macie zbliżenie tego fragmentu. Co jest w nim takiego ciekawego? Otóż okazuje się, że wewnątrz (gdzie jak już wspomniałem znalazłem planszaę, klocki z literkami i woreczek na klocki) powinien jeszcze znajdować się „długi przewód”, który może powodować „ryzyko zaplątania”.

Ważna (?) informacjaKilka razy przeanalizowałem zawartość pudełka. Z całą stanowczością stwierdzam, że nie ma tam jakiegokolwiek przewodu, a już tym bardziej „długiego”. Zastanawiam się także, do czego taki przewód w grze w Scrabble miałby służyć? Do „zaplątywania” niesfornych graczy, którzy zaglądają sąsiadom w literki? A może nawet do przywiązywania dzieci (wszak to wersja Junior) do kaloryfera, żeby nie stwarzały nadmiernego poruszenia przy planszy?

Jeżeli tak, to szkoda, że takiego przewodu nie ma wewnątrz pudełka. Odesłałbym go do producenta z prośbą o certyfikat bezpieczeństwa i instrukcję użytkowania.

One Comment

  1. Może nie chodzi o przewód a o przekaz – myśli na przykład…
    To mogłoby być niebezpieczne, zwłazcza dla tego, kto umieścił ten napis 🙂
    Pozdrawiam

Comments are closed.