CiekawostkiLudzieWydarzenia

Spotkałem się z laureatami

polczyn01Niemal przez cały 2015 rok uczniowie wszystkich polskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zmagali się w konkursie, związanym z książką mojego autorstwa – „Pocztówka z Toronto”. Uczestnicy konkursu (dwuosobowe drużyny „mieszane”) musieli przesłać po dwie rekomendacje, życzenia (jakie główna bohaterka mogłaby umieścić na widokówce) oraz kreatywną fotkę, na której uwieczniliby się wraz z książką.

Zwycięzcami konkursu okazały się ex aequo dwie drużyny z tej samej szkoły! Zarówno szkoła jak i laureaci zostali obdarowani nagrodami przez Wydawnictwo Bernardinum, a dodatkowo mieli możliwość zaproszenia mnie do siebie. 16 maja 2016 r. pojechałem do Połczyna-Zdroju i spotkałem się z laureatami: Lidką, Basią, Hubertem i Tomkiem oraz oczywiście z opiekunkami obu drużyn – panią Elą i panią Beatą.

Dla całej społeczności szkoły zorganizowaliśmy Warsztaty Detektywistyczne, na których pojawili się zarówno uczniowie, jak i ich rodzice i nauczyciele. Zwieńczeniem spotkania były pytania od publiczności oraz… przepyszne ciasto! Obiecałem, że z pewnością jeszcze nie raz odwiedzę Połczyn-Zdrój. I zamierzam tę obietnicę spełnić. Warto!

polczyn02 polczyn03 polczyn04 polczyn05