Twórczość

Mors i Pinky trafili na Policję

Okładka miesięcznika POLICJA 997 - czerwiec 2009Spokojnie! Moi bohaterowie nie przechodzili na czerwonym, nie handlowali prochami i nie ukradli nikomu zegarka.

Dzięki Pani Aleksadrze Wicik – dziennikarce i redaktorce miesięcznika „POLICJA 997” – bogata wzmianka na temat szkolnych detektywów znalazła się z ostatnim (czerwiec 2009) numerze tego czasopisma.

Zresztą nie tylko wzmianka.

Wszystko rozpoczyna się na stronie 47, gdzie w sekcji „Rozrywka” zamieszczono podtytuł „Kryminał ze sfer uczniowskich”, a zaraz poniżej – obszerne fragmenty piątego tomu przygód Leszka i Ali – „Mors, Pinky i ostatnia przesyłka”. Fragmenty te „biegną” przez kolejną stronę (nr 48), żeby zakończyć się dopiero w pierwszej kolumnie strony 49 (wraz z wizerunkiem okładki książki).

Na stronie 48 rozpoczyna się także wywiad z moją skromną osobą („Szkolni detektywi są wśród nas”), który kończy się już na sąsiedniej karcie. Tuż obok mamy z kolei krzyżówkę z hasłem, za rozwiązanie której przewidziano nagrody książkowe, ufundowane przez wydawnictwo Prószyński.

Całość (trzy PEŁNE strony) wygląda imponująco! Zapraszam zatem do kiosku i życzę miłej lektury (oraz powodzenia przy rozwiązywaniu krzyżówki).

Strona 47 miesięcznika POLICJA 997 - czerwiec 2009 Strona 48 miesięcznika POLICJA 997 - czerwiec 2009 Strona 49 miesięcznika POLICJA 997 - czerwiec 2009