Ludzie

Bohdan Butenko ma swoją stronę!

Bohdan Butenko doczekał się swojej WWWZ pewnością zauważyliście, że w internecie istnieją (istniały!) jedynie szczątkowe wiadomości na temat życia i twórczości (dorobku) Bohdana Butenko – ilustratora, którego cenię najwyżej.

Mimo tego, że jego rysunki zachwycają już od ponad pięćdziesięciu lat, to jak do tej pory (prawie) nikt nie pokusił się o ich skatalogowanie i umieszczenie w sieci. Tak było do 1. czerwca 2009 roku.

Właśnie wtedy została uruchomiona oficjalna strona internetowa Bohdana Butenko, którą mam przyjemność administrować. Zgodę na zamieszczanie informacji o Mistrzu Polskiej Ilustracji otrzymałem od niego w czasie naszego przedostatniego spotkania 15. kwietnia 2009 (wzmiankę na ten temat możecie zobaczyć tutaj i tutaj).

Strona istnieje w sieci pod adresem www.butenko.pl – znajdziecie na niej autoryzowany biogram Pana Bohdana, spis dorobku literacko-ilustracyjnego, najnowsze wydarzenia z jego udziałem oraz Forum, na którym możecie się wypowiedzieć. Ponieważ strona będzie się sukcesywnie rozwijać – zapraszam do pomocy przy jej edycji.