Ludzie

Dzięki niemu mamy Conana

Z Robertem J. Szmidtem w Muzeum Hansa KlossaRobert J. Szmidt – polski pisarz, tłumacz i publicysta – odwiedził 20. maja 2009 r. Muzeum Hansa Klossa i spotkał się z gronem czytelników.

Jeżeli zapytacie „czym doniosłym w literaturze zasłynął Robert J. Szmidt?”, odpowiem – „to właśnie dzięki niemu już od wielu lat możemy się zachwycać przygodami Conana z Cymerii”.

A samo spotkanie?

Pan Robert pojawił się w Muzeum kilka minut po 18-stej. Zapoczątkował tym samym cykl biesiad literackich, które odbywać się tam będą w każdą środę. Jest autorem trzech powieści, zbioru opowiadań oraz dwóch książek o grach konsolowych. Będąc twórcą i redaktorem naczelnym pisma „Science Fiction, Fantasy i Horror”, pracuje obecnie jako tłumacz oraz copywrighter dla dystrybutorów filmowych.

Jego najbardziej znane pozycje to: „Ostatni zjazd przed Litwą” (2007), „Apokalipsa według Pana Jana” (2008) oraz „Toy Land” (2008). To właśnie tę ostatnią książkę, wydaną przez Fabrykę Słów w cyklu „Asy polskiej fantastyki”, można było nabyć w czasie spotkania, a następnie otrzymać od autora dedykację.

Pan Robert opowiedział o wielu ciekawych aspektach warsztatu literackiego, o kulisach powstawania jego książek, a także podzielił się kilkoma bardzo interesującymi szczegółami swojego życia. Spotkanie – które miało kameralny charakter – należy zaliczyć do udanych. Tuż po jego zakończeniu, uczestnicy zadeklarowali bowiem, że przybędą na kolejną biesiadę.

Osobiście uważam, że było świetnie!

Spotkanie z Robertem J. Szmidtem w Muzeum Hansa Klossa Spotkanie z Robertem J. Szmidtem w Muzeum Hansa Klossa Spotkanie z Robertem J. Szmidtem w Muzeum Hansa Klossa
Spotkanie z Robertem J. Szmidtem w Muzeum Hansa Klossa Spotkanie z Robertem J. Szmidtem w Muzeum Hansa Klossa Spotkanie z Robertem J. Szmidtem w Muzeum Hansa Klossa