CiekawostkiLudzieWydarzenia

Kombi – 40 lat i wszystko gra!

kombi_zespolWtorek – 23 lutego 2016 – był dla mnie bardzo wyjątkowym dniem. Przez ponad 12 godzin mogłem towarzyszyć legendzie polskiej muzyki rozrywkowej – Sławkowi Łosowskiemu, który w 1976 roku przekształcił zespół Akcenty w KOMBI i dzięki temu stworzył jedną z najbardziej rozpoznawalnych, lubianych i uznanych formacji.

Kompozytor, aranżer, lider, instrumentalista, klawiszowiec, łysy w okularach – jak byśmy go nie nazwali, to właśnie Sławek jest „ojcem” takich hitów jak: „Słodkiego, miłego życia”, „Nietykalni” czy „Kochać cię za późno”.

Na Śląsku i w Zagłębiu promował najnowszą płytę zespołu Kombi – „Nowy Album”. Towarzyszył mu obecny wokalista – Zbyszek Fil – którego można usłyszeć na wspomnianym albumie. Dzień mieliśmy wypełniony wieloma atrakcjami.

Najpierw (o 6:30 rano) obaj panowie pojawili się na żywo w studiu telewizji śniadaniowej TVP Katowice, gdzie opowiedzieli o swojej twórczości oraz zaprezentowali najnowszy klip – „Na dobre dni” (KOMBI – Na dobre dni). Chwilę później pojechaliśmy do Telewizji Silesia TVS, gdzie Nina Nocoń przeprowadziła przesympatyczną rozmowę ze Sławkiem i Zbyszkiem, częstując nas aromatyczną kawą.

Dwie godziny później gościliśmy w studiu Radia Chilli Zet. Magda Mleczko zaprosiła 1/2 Kombi do programu „W pogoni za kulturą”, po nagraniu którego przemieściliśmy się kilka ulic dalej, żeby w Polskim Radiu Katowice spotkać się z Wojtkiem Zamorskim i opowiedzieć o dokonaniach oraz o najbliższych planach zespołu Kombi.

Od godziny 17:00 Sławek i Zbyszek podpisywali „Nowy Album” w salonie Media Markt, znajdującym się w czeladzkim M1. Na spotkaniu pojawili się przede wszystkim zagorzali fani zespołu, ale nie zabrakło również młodych sympatyków. Obszerną fotorelację z tego wydarzenia sporządziła – dla Dziennika ZachodniegoJulia Cierpiałowska, która przeprowadziła ze Sławkiem Łosowskim profesjonalny wywiad. Jego efektem były aż dwa artykuły prasowe, zamieszczone w DZ, w piątek 26 lutego 2016.

Wyjątkowy kawałek na płycie „Nowy Album”? – Koncertowa wersja „Słodkiego, miłego życia” – KOMBI – Słodkiego, miłego życia

Poniżej kilka fotek z tego pracowitego dnia…

kombi01 kombi02 kombi03 kombi04
kombi05 kombi06 kombi07 kombi600
julka_DZ0002julka_DZ0001