CiekawostkiLudzieWydarzenia

Turniej Detektywistyczny w Lubinie

lubin_td_01„Lord John McCawley został zamordowany w swojej rodzinnej posiadłości, a z jego sejfu skradziono ponad pięć milionów funtów. Lekarz stwierdził, że przestępstwa dokonano między godziną 1:00 a 2:00 w nocy. Wysłuchaj raportu detektywa Malinowskiego, sporządź notatki i na ich podstawie rozwiąż zadanie, które umożliwi Ci wskazanie sprawcy…” – tak rozpoczyna się pewna opowieść, która stała się kanwą do przeprowadzenia pierwszego Turnieju Detektywistycznego, opracowanego przeze mnie dla wszystkich, którzy chcieliby się zmierzyć z kilkoma zagadkami.

Wspomniany Turniej przeprowadziłem wraz z Bronisławem Cieślakiem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubinie 2 grudnia 2015 r., a wzięło w nim udział ponad 60 licealistów. Po wysłuchaniu wspomnianego wstępu oraz raportu detektywa i zeznań siedmiu osób, a następnie po rozwiązaniu ośmiu zadań logicznych uczestnicy musieli przedstawić przypuszczalny scenariusz wydarzeń oraz wskazać sprawcę przestępstwa.

Najlepiej z tym wszystkim poradziła sobie Kasia Krawiec (GRATULACJE!), która bezbłędnie rozszyfrowała całą zagadkę i zgarnęła główną nagrodę – trzy fajne książki! Resztę możecie obejrzeć na poniższych fotkach…

lubin_td_02 lubin_td_03 lubin_td_04 lubin_td_05 lubin_td_06
lubin_td_07 lubin_td_08 lubin_td_09 lubin_td_10 lubin_td_11