CiekawostkiLudzieWydarzenia

Seriale zmieniają świat

lubin_ks_01„Świat zmienia seriale – seriale zmieniają świat” – pod takim tytułem, z wielką przyjemnością poprowadziłem w środę 2 grudnia 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubinie wyjątkowe spotkanie, którego głównym bohaterem był Piotr K. Piotrowski – wytrawny dziennikarz filmowy, znawca tematyki, ekspert oraz autor dwóch bestsellerowych książek – „Kultowe seriale” oraz „07 zgłasza się – opowieść o serialu”.

lubin_ks_12Publiczność na spotkaniu miała możliwość dowiedzieć się, jaka była geneza serialu telewizyjnego, które z seriali były przełomowe dla historii filmu, jak dzieli się seriale (ze względu na ich specyfikę) oraz na co warto zwracać uwagę oglądając poszczególne z nich.

Pokazaliśmy zwiastuny, fotosy oraz czołówki kilku znanych seriali, a przy czołówce filmu „Stawka większa niż życie” Piotr ogłosił konkurs, w którym można było wygrać książkę z autografem. Na sam koniec wywiązała się ciekawa dyskusja o możliwości nakręcenia… własnego serialu. Kto wie? Może kolejny hit telewizyjny będzie pochodził właśnie z Lubina?

lubin_ks_02 lubin_ks_03 lubin_ks_04 lubin_ks_05 lubin_ks_06
lubin_ks_07 lubin_ks_08 lubin_ks_09 lubin_ks_10 lubin_ks_11