Twórczość

Zapowiedź nowej książki

W dniu dzisiejszym (15.01.2009) Wydawnicwo Prószyński i S-ka zapowiedziało oficjalnie edycję piątej części przygód Morsa i Pinky. Tym razem młodzi detektywi będą rozwiązywać przemytniczą aferę, w którą zamieszany jest jeden z sąsiadów Leszka. „Mors, Pinky i ostatnia przesyłka”, to mrożąca krew w żyłach opowieść o porwaniu, pościgu, strzelninie oraz zagadkach tajnego laboratorium. Projekt okładki wykonał niezastąpiony Bohdan Butenko.

Premiera książki – 12 lutego 2009.

Od Wydawcy:

Szkolni detektywi – Mors i Pinky – przez przypadek wpadają na trop międzynarodowej afery przemytniczej, w której macza palce ich sąsiad zza ściany. A wszystko zaczyna się od momentu, gdy rodzice Morsa wyjeżdżają na weekend – porwanie, pościg i strzelanina, czyli mrożąca krew w żyłach gangsterska przygoda!

„Mors, Pinky i ostatnia przesyłka” to najnowszy tom z serii książek Dariusza Rekosza o przygodach pary szkolnych detektywów, uczniów jednej z okolicznych podstawówek, Leszka Morszola (pseudonim: Mors) i Ali Pankiewicz (pseudonim: Pinky). Na co dzień Mors i Pinky nie wyróżniają się niczym szczególnym – ściągają na klasówkach, odpowiadają przy tablicy, po lekcjach spotykają się z kumplami. Jednak drzemie w nich niesamowita smykałka do rozwiązywania wszelkich detektywistycznych zagadek.

Leszek to piegowaty miłośnik nauk ścisłych, starych komiksów i lodów czekoladowych. Kiedyś chciał być Hanem Solo z Gwiezdnych Wojen, teraz marzy, by zostać najlepszym detektywem na świecie. Zaś Ala ma długie blond włosy i uwielbia różowe ciuchy. Lubi zagadki matematyczne oraz podróże. Widzi i słyszy dużo więcej niż inni – i potrafi zrobić z tego użytek.

źródło: wydawnictwo Prószyński i S-ka