Iza_Trojanowska_plakat1000Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Kawa z Gwiazdą”. Tym razem 25 lutego 2015 o godz. 17:00 gościem będzie znana piosenkarka i aktorka – Izabela Trojanowska.

Będę miał przyjemność prowadzić to spotkanie, na którym powspominamy początki drogi artystycznej, karierę muzyczną oraz najważniejsze role filmowe zaproszonej Gwiazdy.

Izabela Trojanowska – kojarzona przede wszystkim ze sceną muzyczną i ekranem telewizora. Wykonawczyni wielu przebojów, nagrywanych w stylu pop (czasami pop-rock), odtwórczyni roli Moniki Ross-Nawrot w serialu „Klan”.

Pochodzi z Olsztyna, ale – co ciekawe – pierwszą nagrodę wokalną wyśpiewała w… Chorzowie, na Festiwalu Pieśni Sakralnej „Sacrosong”. Występowała również w Opolu, Zielonej Górze i Sopocie. Koncertowała i nagrywała studyjne płyty z Budką Suflera Tadeuszem Nalepą oraz zespołem Mafia. Wydała: sześć płyt długogrających, pięć kompilacji i dwanaście singli, z czego już pierwszy z nich otrzymał status Złotej Płyty. Z trzech minialbumów, aż dwa oznaczono tym mianem.

Studiowała w Studium Wokalno-Aktorskim przy Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Dlatego świetnie czuje się zarówno na scenie, jak i przed kamerą. Od roku 1997 nieprzerwanie występuje w jednym z najchętniej oglądanych polskich seriali – „Klan” – który jest najdłuższym pod względem lat nieprzerwanej emisji i liczby odcinków serialem produkcji polskiej. Gra w nim matkę Daniela Rossa, jednocześnie siostrę Pawła Lubicza. Zagrała także m.in. w filmach: „Kariera Nikodema Dyzmy”, „07 zgłoś się”, „Blisko, coraz bliżej”, „Punkty za pochodzenie” oraz „Historia polskiego rocka”.

Mówi o sobie: „nigdy nie chciałbym, żeby ktoś powiedział, że jestem najlepszą piosenkarką wśród aktorek i najlepszą aktorką wśród piosenkarek.”