ewa_wachowicz_plakat_1000W październiku ubiegłego roku w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej rozpoczęto cykl spotkań pod nazwą „Kawa z Gwiazdą”. Pierwszym gościem, z którym można było popijać aromatyczną kawę była Teresa Lipowska.

Tym razem do Kawiarni PKZ zapraszam miłośników piękna i sztuki kulinarnej. Już 16 stycznia 2015 o godz. 17:00 będzie można spotkać się z Ewą Wachowicz – producentką i dziennikarką telewizyjną, Miss Polonią, rzecznikiem prasowym rządu, jurorką programu „Top Chef”, autorką książek i programów telewizyjnych o tematyce kulinarnej.

Będę miał przyjemność poprowadzić to spotkanie.

Ewa Wachowicz – pochodzi z Gorlic, gdzie ukończyła liceum ogólnokształcące i skąd przeniosła się do Krakowa, żeby tam studiować na Akademii Rolniczej. Nie przypuszczała wówczas, że miasto Kraka stanie się jej najukochańszym miejscem na świecie. Ukończyła studia magisterskie na krakowskiej Akademii Ekonomicznej z zakresu zarządzania jakością. Wielką sławę przyniósł jej tytuł Miss Polonia, zdobyty w roku 1992 oraz kilka miesięcy później tytuł III wicemiss w konkursie Miss World. W kolejnym roku sięgnęła także po tytuł Miss Świata Studentek w ramach World Miss University.

Robiła w życiu różne rzeczy. Przez półtora roku pełniła funkcję sekretarza prasowego premiera Waldemara Pawlaka. W końcu założyła własną firmę ProMiss, która początkowo produkowała programy na zlecenie telewizji Polsat. Przez 10 lat wydawała „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza”, a od 2007 zajęła się produkcją autorskiego programu „Ewa gotuje”. Wydała kilka książek kulinarnych.

Brała udział w wielu telewizyjnych konkursach i teleturniejach, występowała także gościnnie w serialu „Niania”. W 2013 roku została jurorką programu „Top Chef”.

Uwielbia wypady w góry, zarówno te rodzime, jak i… afrykańskie.