LudzieWydarzenia

Teresa Lipowska – niezapomniane spotkanie

teresa_lipowska_pkz_02Gdy kilka lat temu zostałem poproszony o napisanie kilku scenariuszy słuchowisk radiowych, nie spodziewałem się, że jednej z wykreowanych przeze mnie postaci głosu użyczy fenomenalna aktorka – Teresa Lipowska. W radiowym spektaklu „Żółta walizka” („Detektywów para – Jacek i Barbara”) zagrała jadącą pociągiem starszą panią, której ginie walizka.

Jakiś czas potem zaczęły się ukazywać książki z serii „Detektywów para…”. Nawiązałem telefoniczny kontakt z panią Teresą i… przesłałem jej „Tajemniczą szafę” (z dedykacją dla wnuka, Szymona). Później mieliśmy okazję rozmawiać jeszcze kilka razy. Aż w końcu zaprosiłem ją na spotkanie z publicznością, które poprowadziłem 27.10.2014 r.

teresa_lipowska_pkz_22Impreza, inaugurująca cykl „Kawa z Gwiazdą”, odbyła się w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, w tamtejszej kawiarni, która na tę chwilę zmieniła się w „Salon Kultury”. Pomieszczenie wypełniło się po brzegi. Zainteresowanie było tak duże, że… zabrakło biletów, a część uczestników musiała spędzić dwie godziny stojąc i czekając na możliwość sfotografowania się z panią Teresą. Były także dedykacje i autografy oraz bukiet kwiatów, zawierający ulubione przez bohaterkę spotkania słoneczniki.

Na koniec wypada mi podziękować pani dyrektor PKZ – Małgorzacie Majewskiej oraz spinającej całość pani Edycie Piekoszewskiej, a także Małgosi Berwid za bezpieczne przewiezienie pani Teresy (własnym samochodem) z i do Warszawy.

Autor zdjęć: Mateusz Makselon.

teresa_lipowska_pkz_01 teresa_lipowska_pkz_03 teresa_lipowska_pkz_04 teresa_lipowska_pkz_05 teresa_lipowska_pkz_06
teresa_lipowska_pkz_07 teresa_lipowska_pkz_08 teresa_lipowska_pkz_09 teresa_lipowska_pkz_10 teresa_lipowska_pkz_11
teresa_lipowska_pkz_12 teresa_lipowska_pkz_13 teresa_lipowska_pkz_14 teresa_lipowska_pkz_15 teresa_lipowska_pkz_16
teresa_lipowska_pkz_17 teresa_lipowska_pkz_18 teresa_lipowska_pkz_19 teresa_lipowska_pkz_20 teresa_lipowska_pkz_21