LudzieWydarzenia

Nowa filia biblioteki w Policach – otwarta!

police_open01Biblioteka im. Marii Skłodowskiej-Curie w Policach jest jedną z najlepiej działających placówek tego typu w Polsce. Jeżeli ktokolwiek pomyśli teraz, że to czcze gadanie albo wręcz wazeliniarska mowa, to jest w dużym błędzie. W czwartek 23.10.2014 r. miałem ogromną przyjemność poprowadzić uroczystość otwarcia nowej filii tejże biblioteki.

Wszystko rozpoczęło się punktualnie o godz. 11:00. Po powitaniu przeze mnie przybyłych gości, głos zabrał Burmistrz Polic, pan Władysław Diakun. W dalszej kolejności przemawiali: Przewodniczący Rady Miejskiej – Witold Król, Kierownik Działu Instrukcyjno-Metodycznego Książnicy Pomorskiej w Szczecinie – Monika Kwaśniak oraz Dyrektor Biblioteki – Wioletta Kołodziejczyk.

Tuż przed 11:30 burmistrz wyczytał prawie setkę osób, która dokonała uroczystego przecięcia zielonej wstęgi (mierzącej ponad 20 metrów!), po czym ksiądz Waldemar Gasztkowski poświęcił kompleks budynków, częścią którego jest filia biblioteki. Zaprosiliśmy gości do środka, gdzie każdy mógł zwiedzić nową placówkę.

Chwilę potem poprowadziłem część artystyczną. Najpierw zaskoczyłem publiczność pogadanką na temat Mieszka I – udowadniając tezę, że był on „protoplastą Unii Europejskiej”, a następnie zaprosiłem na recital duetu skrzypcowego Queens of Violins. Anita i Karolina oczarowały wszystkich swoją grą, energią, aranżacją i mega-sympatyczną aparycją. Zagrały dziewięć utworów, po czym – w czasie bankietu – uraczyły nas coverami znanych przebojów.

Imprezę podsumowano jednym słowem – SUKCES! Resztę znajdziecie na zdjęciach. Żałujcie, że was tam nie było…

police_open02 police_open03 police_open04 police_open05
police_open09 police_open06 police_open07 police_open08
police_open10 police_open11