mar 18
2009

Na spotkaniu z Olą PaprotąPrzyzwyczaiłem się już do tego, że biorę udział w spotkaniach autorskich, w czasie których jestem „wywoływany do tablicy”, aby odpowiedzieć na PRAWIE każde pytanie od prowadzącego lub od publiczności.

W piątek, 13. marca 2009 role nieco się odwróciły. Tym razem to ja byłem prowadzącym. Poproszono mnie o moderację spotkania z Aleksandrą Paprotą, autorką książki pt.: „Miastka Zapominane”.

Spotkanie odbyło się w opolskiej klubo-księgarni o tajemniczej nazwie „Królikaczka”. Nie bez powodu tam, bo autorka „Miastek” pochodzi właśnie z Opola (chociaż obecnie studiuje we Wrocławiu). Punktualnie o 18:00 – zaczęło się!

Możecie mi wierzyć albo i nie, ale jak długo żyję, nie miałem jeszcze okazji (i przyjemności) czytać tak „innej” książki. „Miastka Zapominane” nie są opowieścią o zabitych dechami wioskach, w których ludzie snują się przez swoje życie bez konkretnego celu. To zbiór (alfabetyczy) opowiadań o… ludziach. O naszych zachowaniach, uprzedzeniach, przyzwyczajeniach, ułomnościach i problemach. Ale także o naszym pięknie i niezwykłości. Ola – wprawnie operując słowem pisanym – stworzyła kilkadziesiąt niepowtarzalnych „miastek”, czyli małych światów, w których codziennie przychodzi nam pomieszkać chociaż przez chwilę. Znajdziecie w nich wszelkie możliwe odczucia, uczucia i wartości – nawet te, z dzieciństwa – o których, w czasie pogoni za doczesnością, powoli zapominamy. Stąd też taki tytuł – „Miastka Zapominane”. Gorąco polecam tę książkę.

Na spotkanie przybyła rzesza czytelników oraz lokalne media. W ciągu godziny udało się nawiązać wyczuwalny kontakt pomiędzy nami (usawdowionymi na czerwonej kanapce Królikaczki), a publicznością. Bez trudu można było zauważyć, że pisanie sprawia Oli prawdziwą przyjemność, a pierwsze spotkanie autorskie pozwoliło czytelnikom bliżej poznać tę nieco skrytą i szczerze skromną osobę.

Spotkanie zrelacjonowała Gazeta Wyborcza.

Autor Dariusz Rekosz1 komentarz do “Po drugiej stronie kanapy”