CiekawostkiLudzieWydarzenia

Bronisław Cieślak skończył 70 lat

borewicz01Zaczęło się od tego, że pod sławkowską Karczmę AUSTERIA podjechał samochód marki polonez (rocznik 1983), na którym natychmiast pojawił się niebieski „kogut”. Już po chwili wsiadał do niego bohater tego wieczoru – Bronisław Cieślak – zupełnie niespodziewający się „Borewicza”.

11 października 2013 r. miałem ogromną przyjemność poprowadzić wyjątkową imprezę, zorganizowaną z okazji 70. urodzin „porucznika Borewicza”, na którą zaprosili: Rafał Kolano, MOK w Sławkowie, Urząd Miejski w Sławkowie oraz Karczma Austeria. Wszystko rozpoczęło się od wprowadzenia pana Sławka przez… oddział ZOMO. Atrakcję zapewniła Grupa Rekonstrukcji Historycznej Milicji Obywatelskiej i Czerwonych Beretów z Katowic. Szacownemu Jubilatowi towarzyszył mój serdeczny kolega – Piotr K. Piotrowski – autor książki „07 zgłasza się – opowieść o serialu”, który na tę okazję przyjechał specjalnie z Warszawy.

Gdy już znaleźliśmy się w wozowni ww. Karczmy, rozpoczęło się jedno z znamienitszych spotkań w Sławkowie, które zilustrowałem materiałami filmowymi oraz wieloma prezentacjami multimedialnymi. Pan Sławek – zachwycony tym, co zobaczył na ekranie – nie ukrywał wzruszenia i dzielił się kulisami powstawania filmów z jego udziałem.

Przygotowałem dla Jubilata szereg niespodzianek. Wśród nich były: pokaz mody policyjnej, mega-tort w kształcie poloneza oraz „Sto lat” zaśpiewane na ponad 150 gardeł. Życzenia „porucznikowi Borewiczowi” złożyli także Jerzy Rogalski (serialowy porucznik Jaszczuk) oraz Barbara Brylska – z którymi połączyłem się telefonicznie. Szampan i niekończąca się kolejka po autografy dopełniły reszty.

Ci, którzy nie byli – niech żałują! Ci, którzy odwiedzili w tym dniu Austerię – mogą powspominać, oglądając poniższe zdjęcia. Ja wiem jedno – mimo swoich 70. lat Bronisław Cieślak trzyma się całkiem nieźle. Wręcz wspaniale. Do zdjęć dołączam materiały telewizyjne oraz prasowe, które pojawiły się tuż po opisywanej imprezie.

Fotki

borewicz24 borewicz02 borewicz03 borewicz04 borewicz05
borewicz06 borewicz07 borewicz08 borewicz09 borewicz10
borewicz11 borewicz12 borewicz13 borewicz14 borewicz15
borewicz16 borewicz17 borewicz18 borewicz19 borewicz20
borewicz21 borewicz22 borewicz23 borewicz26 borewicz25

Materiały TV

 

Materiały prasowe