paź 01
2013

Kilka kilometrów od Nałęczowa leżą Piotrowice – nieduża wieś z ludźmi o ogromnych sercach. 27 września zostałem zaproszony do tamtejszego zespołu szkół, żeby najpierw przed południem poprowadzić moje sztandarowe spotkanie – „Magia Słowa”, a wieczorem – „Noc ze Sportem”.

Na „Magii Słowa” pojawili się gimnazjaliści, którzy bardzo żywiołowo reagowali na to wszystko, co miałem im do przekazania. Oczywiście najbardziej zaskoczyła ich „magiczna” zamiana 5 groszy w 50 groszy oraz różne łamańce językowe. Mam nadzieję, że nikt nie wyszedł ze spotkania znudzony, a burzy oklasków, jaka rozpętała się tuż po moich ostatnich słowach, nie doświadczyłem chyba jeszcze nigdy.

    
   

Noc ze Sportem rozpoczęła się punktualnie o 20:00 od tradycyjnego losowania grup. Potem zabraliśmy się ostro do zadań, a do wykonania niektórych musieliśmy się przenieść na salę gimnastyczną. Wspaniałe warunki, jeszcze lepsza obsługa – brawa dla pani Hani i mam, które dzielnie wytrzymały z nami do samego rana – spowodowały, że niektórym… w ogóle nie chciało się spać. Do domu wróciłem po 5 godzinach jazdy, ale chętnie zawitałbym w Piotrowicach jeszcze kilka razy!

    
    
    
    
    
    
    
  

Autor Dariusz Rekosz2 komentarze do “Dwa świetne spotkania w Piotrowicach”

  • Dariusz Rekosz napisał(a):

    Mam nadzieję, że już wkrótce 🙂

  • Hania napisał(a):

    Uczestnicy spotkań bardzo zadowoleni – już pytają kiedy następne spotkania 🙂