Wydarzenia

Mole, które są pożyteczne

Biblioteczny Klub MoliKiedy w 2005 roku zaczynałem swoje pisarstwo i stworzyłem zarys pierwszej części przygód Morsa i Pinky (wtedy jeszcze jako „Szkolny detektyw”), nie przypuszczałem, że ktoś kiedyś powie o mnie: „to jest twórca memu sercu najbliższy”. A jednak stało się.

Za sprawą kilku młodych ludzi, którzy żywią wyjątkowe umiłowanie do książek oraz osoby, która potrafiła w nich tchnąć ducha „Mola Książkowego”, znalazłem się w Literackim Atlasie Polski.

Atlas nie jest książką i nie przypomina znanego wszystkim zbioru map. To program kulturalno-oświatowy, który realizowany jest pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej. Ma on na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, a także przybliżenie im znanych i lubianych twórców. W Szkole Podstawowej nr 30 w Dąbrowie Górniczej koordynatorem tego programu jest Pani Magdalena Kowgier, a nauczycielem wspierającym Pani Agnieszka Żmuda.

W ramach programu (ale także poza nim) działa tam specjalna grupa młodych czytelników, którą zna cała szkoła. To „Biblioteczny Klub Moli”. Na ich zaproszenie znalazłem się nie pierwszy raz w tym przemiłym zakątku kultury, gdzie mogłem przybliżyć swoją twórczość i… zachęcić do napisania własnego opowiadania.

Chociaż bardzo często odbywam spotkania autorskie, to jest w Molach coś wyjątkowego. Coś, co każe tu powracać z prawdziwą przyjemnością. Dla takich czytelników i dla takich pań opiekunek chciałoby się tworzyć co najmniej jedną książkę tygodniowo. Fotki z mojej ostatniej wizyty u Moli znajdziecie poniżej. Miłego oglądania…

2 Comments

  1. Ja osobiście z niecierpliwieniem czekam na kolejną część „Szyfru Jana Matejki”. Mam cichą nadzieję, że na podstawie „Szyfru…” powstanie film – bo ta ksiażka to praktycznie gotowy scenariusz: czytając ją bardzo plastycznie mozna wyobrazić sobie całą akcję 🙂

  2. Ja także czekam z niecierpliwością (przebierając nogami 🙂 ) na kolejną część.
    A gdyby tak móc jeszcze zagrać w filmie to byłaby gratka :).
    Pozdrawiam serdecznie
    M(ól) K(siążkowy)

Comments are closed.