Wydarzenia

Przyjaciele dla Klaudii

Klaudia Zawora jest uczennicą katowickiego gimnazjum, w lipcu 2012 zachorowała nagle na stwardnienie rozsiane. Okazało się, że  jest najmłodszą osobą w Polsce, którą dotknęła ta choroba.

Dziewczynka jest w trakcie leczenia, które jest niestety bardzo kosztowne. Choroba postępuje u niej w zastraszającym tempie. W lutym tego roku została objęta podstawowym programem leczenia. Przyjmuje interferon, który – jak się okazuje – nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Na skuteczne, refundowane leki może liczyć po ukończeniu 18 roku życia.

Grupa zapaleńców, wykorzystując projekt Miejska Dżungla, postanowiła zorganizować aukcję na rzecz Klaudii. Zapytany o możliwość przyłączenia się do aukcji – zgodziłem się bez chwili wahania. Głównymi sprawcami imprezy „Przyjaciele dla Klaudii”, która odbyła się 12 kwietnia 2013 roku w katowickiej Galerii „Szyb Wilson” (dzielnica Nikiszowiec), a na której przeprowadzono wspomnianą aukcję, byli Jarek Witaszczyk (showman, aktor, reżyser, producent teatralny – ściślej związany z Teatrem Kamienica w Warszawie) oraz Iwona Orlikowska.

Oprócz przekazania na aukcję kilkudziesięciu przedmiotów dla części uczestników poprowadziłem moją sztandarową „pogadankę” – Magia Słowa. Poniżej kilka fotek z tego spotkania. O całej sprawie pisał też zaprzyjaźniony Dziennik Zachodni.