Wydarzenia

Magia i Noc w Jastrzębiu-Zdroju

5 i 6 kwietnia 2013 r. gościłem w Jastrzębiu-Zdroju. Tamtejsza Miejska Biblioteka Publiczna zaprosila mnie na dwa spotkania – najpierw w piątkowe przedpołudnie porozmawiałem z licealistami na temat Magii Słowa, a wieczorem bawiłem się z ponad 50-tką dzieciaków na Baśniowej Nocy, ktorą zatytułowano „Andersen kontra Czarny Rycerz”.

Prawie dwie godziny spędziliśmy przy ulicy Wielkopolskiej, gdzie w głównej siedzibie Biblioteki pokazywałem: wulgaryzmy, papierosy, cyfry, liczby, wodę, ogonki oraz przecinki. Tak w skrócie można określić spotkanie zatytułowane „Magia Słowa”, które wzbudziło w młodych ludziach chęć do poznania podstaw języka polskiego oraz jego związków z innymi dziedzinami życia.

Noc z Andersenem i Czarnym Rycerzem (filia ul. Witczaka 3A) trwała prawie 15 godzin! W tym czasie konkurowaliśmy w wielu super zabawach, a przy okazji wykonaliśmy kilka świetnych galerii (m.in. – Każdy może zostać Królem). Zgadywanki, klejenie ponad 40-metrowego łańcucha, a także pyszna kolacja i urodzinowy tort Andersena – to tylko niektóre z szałowych atrakcji, jakie wydarzyły się tej nocy.

Zmęczeni, ale szczęśliwi rozstaliśmy się tuż przed 9 rano.

Ogromne podziękowania dla wszystkich Pań i Panów – Pracowników MBP w J-Z – za pomoc w zorganizowaniu obu spotkań!