Wydarzenia

Happening w Galerii Książki w Oświęcimiu

To była wspaniała impreza!

Miejska Biblioteka Publiczna – Galeria Książki – w Oświęcimiu na wieść o przyznaniu „Tajemniczej Szafie” tytułu Najlepszej Książki na Lato bardzo szybko i sprawnie zorganizowała fenomenalny happening. Skonstruowaliśmy fajny scenariusz, przygotowaliśmy materiały i w poniedziałek 2 lipca 2012 r. spotkaliśmy się tuż przed godz. 11.

Na happeningu pojawiła się spora grupka młodych czytelników, którzy mimo wakacji z wielkim zainteresowaniem wzięli udział w przygotowanych atrakcjach. A było ich bez liku. Najpierw – z podziałem na role – przeczytaliśmy kawałek wspomnianej książki. Był Jacek, była Basia, byli też dwaj tragarze. W rolę zegarmistrza-jubilera wcielił się piszący te słowa 🙂

Później na scenę wkroczyli funkcjonariusze policji kryminalnej, którzy bardzo ciekawie opowiedzieli o technikach zabezpieczania śladów na miejscu włamania i kradzieży. Niektóre z nich (np. zbieranie odcisków palców i odbitek podeszw butów) zaprezentowali na żywo. Uczestnicy spotkania mogli wykonać „karty dektyloskopijne” swoich palców, a następnie rozwiązać dwie zagadki, które znalazły się w książce. Następnie prawie każdy mógł wejść do Tajemniczej Szafy (dosłownie!) i sprawdzić swoje umiejętności dotykowego rozpoznawania przedmiotów.

Na koniec wysłuchaliśmy obszernych fragmentów słuchowiska radiowego, na podstawie którego powstały książkowe przygody Jacka i Basi, a przed wyjściem z biblioteki sfotografowaliśmy się na tle „ścianki skazanych”.

Były też nagrody rzeczowe, przygotowane przez Galerię Książki i Wydawcę (Dreams Wydawnictwo) oraz cała masa gadżetów. Nie obyło się bez autografów i dedykacji – w książkach i na zakładkach.

Wielkie brawa należą się ekipie oświęcimskiej MBP. Jesteście profesjonalistami w każdym szczególe!

    
    
    
    
    
    
   
   

One Comment

  1. Panie Darku !
    Jestem pod wrażeniem. Gratuluję udanej akcji ! Powodzenia i wesołych wakacji.
    Halina Żurawska

Comments are closed.