Ciekawostki

Jacek i Basia w Dzienniku Zachodnim

Z okazji premiery mojej najnowszej książki, zatytułowanej „Tajemnicza szafa”, będącej początkiem serii – „Detektywów para – Jacek i Barbara”, Piotr Sobierajski zaprosił mnie do redakcji Dziennika Zachodniego (Polska The Times), gdzie porozmawialiśmy nie tylko o tej pozycji.

Przygody Jacka i Basi zostały przeze mnie wymyślone już w roku 2007, gdy Agnieszka Kunikowska zaproponowała napisanie kilku słuchowisk radiowych dla ówczesnego Radia BIS. Napisałem. W nagraniach wzięli udział znani i popularni aktorzy. O tym wszystkim możecie przeczytać tutaj.

Natomiast w zeszłym roku wpadłem na pomysł, żeby scenariusze tychże słuchowisk zaadaptować do postaci scenariuszy komiksowych, do których ilustracje zgodził się wykonać Bohdan Butenko. Znalazł się też wydawca (Wydawnictwo Dreams), który zainteresował się naszym pomysłem. Od słowa do słowa, okazało się, że zaproponowane przeze mnie scenariusze mogą być kanwą nowych… powieści. Rozwinąłem fabułę i tak – Jacek i Barbara w wersji książkowej doczekali się premiery na Targach Książki w Bolonii (marzec 2012), a później już w Polsce.