Wydarzenia

Ja i „Godne Życie”

Zdarzenie to miało miejsce co prawda trzy tygodnie temu, ale myślę, że warto je odnotować.

W Dąbrowie Górniczej działa Fundacja o nazwie „Godne Życie”, która między innymi już od wielu lat pomaga rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz otacza opieką dzieci i młodzież ze środowisk potrzebujących wsparcia.

Fundacją kieruje pani Małgorzata Wawrzynczak, którą wspomagają dzielni wolontariusze. 15 marca 2012 r. postanowiłem zrobić im niespodziankę i bez zapowiedzi pojawiłem się na popołudniowym spotkaniu z dziciakami i młodzieżą.

Każdy podopieczny, który był wówczas w placówce, otrzymał ode mnie książkę z dedykacją, a później miał okazję spróbować swoich sił w rozwiązywaniu detektywistycznych zagadek i szyfrów, które przygotowałem na to spotkanie. Porozmawialiśmy też o tym, jak zostać pisarzem. Najfajnieszym momentem spotkania była… niemoc oderwania dzieciaków od książki. Wszyscy z przejęciem biegali wzrokiem po przygodach Morsa i Pinky, nie mogąc się skupić na dalszej części spotkania.

Serwis fotograficzny (wraz z fotką powyżej) wykonał pan Dariusz Nowak, któremu serdecznie dziękuję. Galerię zdjęć z tego spotkania znjdziecie tutaj.