Wydarzenia

Dwa wyjątkowe seanse

Zgodnie z zapowiedziami, premierowe pokazy filmu „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”, na które zapraszało katowickie Kino Helios, obfitowały w szereg niespodzianek i dodatkowych atrakcji.

W piątek (16 marca 2012) o godz. 18:00 odbył się panel dyskusyjny, który miałem okazję moderować, a w którym udział wzięli: Nina Nocoń (Telewizja Silesia TVS), Ewelina Kosałka (Polskie Radio Katowice), Michał Wroński (Dziennik Zachodni), Piotr Owcarz (pomysłodawca nieistniejącego Muzeum Hansa Klossa), Daniel Bartoszczyk (finalista ogólnopolskiego turnieju Klossomania 2009) oraz Robert RBP 66 (wicemistrz polski turnieju Klossomania 2009). Staraliśmy się określić popkulturowy fenomen postaci Hansa Klossa, co zostało poprzedzone specjalną prezentacją multimedialną. Czy nam się to udało i jakie było zderzenie legendy agenta J-23 z jego nowym wcieleniem? O tym musicie się przekonać sami, wybierając się na film.

Sobotnią (17 marca 2012) projekcję poprzedziłem krótką prelekcją (popartą prezentacją multimedialną), w której przedstawiłem „Kalendarz Hansa Klossa”, czyli skróconą historię powstania poszczególnych etapów fenomenu popularności „Stawki”. Teatr telewizji, serial, Muzeum Hansa Klossa, książka „Zamach na Muzeum Hansa Klossa” oraz „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć” – zilustrowane były kilkudziesięcioma fotografiami oraz omówione przeze mnie na największej sali kina Helios.

Obie niespodzianki – już po seansie – zakończyły się rozlosowaniem wśród widzów pamiątkowych upominków, związanych z kultowym bohaterem.

Imprezy udało się zorganizować we współpracy z panią Anią Czarnotą (Helios), a fotki na piątkowym panelu wykonał Piotr Bugaj. Serdecznie dziękuję za ich udostępnienie.