Wydarzenia

Prezydencka nominacja

Tak, tak – dobrze przeczytaliście. Tytuł tego artykułu brzmi „Prezydencka nominacja”.

Wcale jednak nie chodzi o to, że nominowano mnie na stanowisko prezydenta 🙂

Rozpoczęło się kilka dni temu od zaproszenia na posiedzenie Rady Miasta Dąbrowa Górnicza, które odbyło się dzisiaj (22 grudnia 2011 r.) o godz. 13:00. Zaproszenie przysłano mi zwykłym listem pocztowym, a podpisała je Wiceprezydent naszego miasta. Założyłem krawat i poszedłem.

Jakież było moje zaskoczenie, gdy na posiedzeniu okazało się, że zaproszenie to było związane z wręczeniem mi Dyplomu Nominacyjnego do corocznej nagrody „Złoty Laur im. Adama Piwowara”.

Wyróżnienie to ma charakter indywidualny i przyznawane jest przez prezydenta miasta osobom fizycznym, przedsiębiorcom, organizacjom społecznym i zawodowym za szczególne zasługi w działalności samorządowej, gospodarczej, kulturalnej, naukowej, sportowej, społecznej poczynionej na rzecz samorządu gminy.

Laureaci otrzymują dyplom oraz statuetkę „Złoty Laur im. Adama Piwowara”. Nie dostają z tego tytułu jakichkolwiek gratyfikacji finansowych.

Adam Piwowar (ur. 29 października 1874 r.) – był pierwszym prezydentem Dąbrowy Górniczej – wybranym w 1917 roku przez Radę Miejską. Był nim trzykrotnie. Był wybitnym geologiem, pedagogiem, działaczem społecznym. Zmarł w lutym 1939 roku w rodzinnym domu w Dąbrowie Górniczej przy ul. Kołłątaja 21.

Wizerunek dyplomu możecie obejrzeć klikając w jego miniaturkę.

One Comment

Comments are closed.