Wydarzenia

Wichman, Targi, prasa i radio

Sporo działo się w ostatnim czasie, że nawet nie dałem rady tego wszystkiego na bieżąco opisać. Mam więc okazję, żeby w jednym artykule podsumować kilka wydarzeń.

Po pierwsze odbyliśmy z Piotrem Owcarzem kilka spotkań z cyklu „Wichman i jego epoka”, pokazując uczestnikom prawdziwe oblicze stosunków polsko-niemieckich u zarania naszego państwa. Spotkania dotyczyły bowiem w głównej mierze debiutanckiej powieści Piotra, zatytułowanej „Wichman. Krucjata”, a my odwiedziliśmy między innymi Środę Śląską, Imielin oraz Porębę. W każdym z tych miast odbiór przedstawienia był pozytywny, a uczestnicy z zapartym tchem śledzili kolejne jego punkty.

W piątek i sobotę (21 i 22 października) pojawiłem się na I Katowickich Targach Książki, które zorganizowano w Spodku. Publiczność dopisała „w kratkę”, ale – pierwsze koty za płoty. Z czytelnikami spotkałem się na stoiskach Wydawnictwa W.A.B. oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach (w sobotę wspólnie z Piotrem Owcarzem). Miałem też możliwość przemówienia do publiczności z głównej sceny Targów, co obu stronom sprawiło chyba dużą frajdę.

Na jutro, czyli 28 października 2011 r., zapraszam serdecznie do warszawskiego EMPIK JUNIOR (Marszałkowska 116), gdzie będziecie mieli okazje spotkać się ze mną i z Panem Stanisławem Mikulskim, na imprezie zorganizowanej przy współudziale Wydawnictwa G+J. Mówić będziemy (i pokazywać) wszystko, co dotyczy książki „Zamach na Muzeum Hansa Klossa”. Startujemy o 18:00.

W tych gorących dniach trafiła się także wzmianka w prasie (Dziennik Zachodni – Polska The Times) oraz wizyta w Polskim Radiu Katowice. Skan artykułu zamieszczam tuż obok, a do odsłuchania materiału radiowego, który zrealizowała Pani Ania Musialik, zapraszam tutaj.