Ciekawostki

„Kosmiczna przygoda” czy kosmiczne jaja?

Czy warto zmieniać wizerunek klasycznych polskich kreskówek i iść z duchem mody, tworząc przygody Bolka i Lolka w trójwymiarze? Właśnie takie pytanie zadała mi reporterka TVS – pani Anna Piątek, 24 stycznia 2011 r. – przygotowując wraz z Tomkiem Brzozą materiał dla Telewizji Silesia (TVS).

Studio Filmów Rysunkowych z Bielska-Białej postanowiło wskrzesić Bolka i Lolka w 3D, ale jak mówią pomysłodawcy – do dokończenia filmu brakuje 2/3 zakładanego budżetu. Powiem szczerze, że do idei takiego właśnie filmu podchodzę z pewną rezerwą, bo pamiętam, że pierwsza kreskówka, w której bohaterowie wzbogacili się o głos (podkładany przez aktorów), straciła wiele ze swojego pierwotnego piękna. Film ma nosić tytuł „Kosmiczna przygoda” – oby tylko nie wyszły z tego kosmiczne jaja.

Oczywiście nie sposób negować technologię, która stanowi o rozwoju cywilizacyjnym. Trzeba jednak zadać sobie zasadnicze pytanie – czy tak kultowe produkcje powinny być „ulepszane”? Wszak nie od dziś wiadomo, że lepsze jest wrogiem dobrego…

Materiał z moją wypowiedzią możecie znaleźć tutaj.