Ludzie

Pomoc dla Kuby

Paczka dla KubyOtrzymałem dziś maila, który poruszył mnie do głębi.

Oto jego fragment:
„Jakub urodził się 24.03.2005 r. z ciężką wadą wrodzoną serca – HLHS – niedorozwojem lewej komory (oznacza to, że żyje tylko z jedna komorą serca). Przeszedł dwie operacje – pierwszą gdy miał tydzień, drugą w wieku siedmiu miesięcy. Niestety w kilka dni po drugiej operacji doszło u Kuby do zatrzymania akcji serca i na skutek tego niedotlenienia mózgu. Od tego czasu cierpi na porażenie czterokończynowe (nie chodzi, sam nie siedzi, nie przewraca się na boki, nie bawi się rączkami), nie mówi, ma padaczkę, głęboki niedosłuch obustronny (nosi aparaty słuchowe), miał również przez prawie dwa lata założoną rurkę tracheotomijną, przez którą oddychał; ma także podwichnięte stawy biodrowe.”

Tak napisała o swoim synku jego mama – Pani Hania, prosząc jednocześnie o podarowanie jednej z moich książek z autografem. Książka ta miała posłużyć jako jeden z przedmiotów, które Pani Hania wystawia na Allegro, aby w ten sposób zdobyć niezbędne środki na kosztowną rehabilitację Kuby.

Książka pojedzie do Pani Hani i Kuby już jutro. I to nie jedna! Ale wszystkie 5 z serii „Mors, Pinky i…”. Jeżeli macie ochotę – licytujcie je, bo cel szczytny i każda złotówka się przyda. A gdyby ktoś chciał pomóc bezpośrednio, to zapraszam na blog – http://www.mojkubusiek.bloog.pl/

Aukcje, dzięki którym możecie pomóc Kubie, znajdziecie tutaj – http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=6021911

(na zdjęciu: paczka z książkami dla Kuby, która już jutro zostanie wysłana)