Twórczość

Zamach został zapowiedziany

Zajrzałem dziś na empik.com właściwie po to, aby sprawdzić, które z moich książek są jeszcze dostępne. Bo brak dostępności może świadczyć o kilku rzeczach – między innymi o tym, że należałoby zrobić dodruk.

I co się okazało? Że wśród „niedostępnych produktów” jest także zupełna świeżynka! Książka, która swoją premierę będzie miała dopiero 10 listopada 2010.

Wiecie już, o której książce mowa?

To „Zamach na Muzeum Hansa Klossa”.

Namawiano mnie kilka razy na napisanie kryminału z prawdziwego zdarzenia, który działby się na „moim podwórku”. No i jest. Uważam, że „Zamach”, to jedna z moich najlepszych książek – jest thrillerem, w którym fikcja transparentnie przenika się z prawdziwymi wydarzeniami, jakie miały miejsce w Polsce w czasie działalności Muzeum Hansa Klossa. Tak więc czytając ją będziecie się zastanawiać – prawda czy fałsz?

Wydawcą jest międzynarodowa korporacja G+J Gruner&Jahr (www.guj.pl)

Od wydawcy:
„Prawda jest bliżej, niż myślisz…

Bezwzględny morderca, skorumpowany polityk i bezduszny przedsiębiorca. Który z nich przyczynił się do zamachu?

Podwójne morderstwo i kradzież tajemniczej substancji z argentyńskiego laboratorium to tylko początek akcji zorganizowanej grupy przestępczej. Supertajny agent rosyjskiego FSB Dymitr Kuzniecow przybywa do Polski. Śledztwo prowadzi do Muzeum Hansa Klossa w Katowicach, a potem na ulice Warszawy. Dymitr i prowadzący sprawę zagadkowych morderstw inspektor Daniel Bernat będą musieli stoczyć decydującą walkę o życie milionów ludzi.”

Życzę miłej lektury!