wrz 14
2010

2 września 2010 r. w forcie przy Kopcu Kościuszki w Krakowie odbyła się fantastyczna impreza z udziałem wielu znakomitych gości w tym przedstawicieli miasta Krakowa i gwiazd polskiego kina: Emilii Krakowskiej, Adrianny Biedrzyńskiej, Magdaleny Stużyńskiej oraz Edwarda Linde-Lubaszenko.

Miałem wielką przyjemność prowadzić tę imprezę.

Oficjalne Otwarcie Wystawy Królów Polskich – bo tak w rzeczywistości zatytułowana była krakowska impreza – odbyło się w świetle reporterskich fleszy oraz przed kamerami kilku stacji telewizyjnych. W forcie pojawili się także nasi znajomi, którzy z zapartym tchem obserwowali wszystko to, co działo się na scenie. Swoją obecnością na uroczystości zaszczycił nas nawet wojewoda małopolski, Pan Stanisław Kracik.

Pomysłodawcą tego mini-pocztu władców Polski był Piotr Owcarz (któremu dziękuję za udostępnienie zdjęć z tej imprezy). Sponsorem silikonowzch figur była firma Shar-pol z Gliwic, a wykonał je krakowski artysta Tomasz Pałka (twórca figur Klossa i Brunnera dla nieistniejącego już Muzeum Hansa Klossa w Katowicach).

Jeżeli będziecie w Krakowie, w okolicach Kopca Kościuszki, konieczcie odwiedźcie Władysława Jagiełłę, Jana III Sobieskiego i Stanisława Augusta Poniatowskiego. Warto!

Autor Dariusz RekoszTen artykuł nie jest komentowany.