sie 18
2010

Ponieważ dzisiejsza (18.08.2010) Gazeta Wyborcza („mutacja” Katowicka) poinformowała na stronie 4, że nieistniejące Muzeum Hansa Klossa zostanie uwiecznione na kartach powieści sensacyjnej, trudno będzie ten fakt utrzymywać nadal w ścisłej tajemnicy.

Szczególnie dlatego, że to właśnie ja jestem autorem ww. powieści.

Artykuł, przygotowany przez Panią Annę Malinowską, nosi tytuł „Rosjanin tropi J-23 na Gliwickiej”. Jest to pewna dość dowolna parafraza zawartości książki, nawiązująca do miejsca (adresu), gdzie istniało wspomniane Muzeum. Nie będę tu przytaczał całego artykułu (można go przeczytać, klikając na miniaturkę). Jedynie w sprostowaniu i uzupełnieniu dodam, że powieść będzie najprawdopodobniej zatytułowana „Zamach na Muzeum Hansa Klossa”, wyda ją G+J Gruner+Jahr Polska, a premiera ma się odbyć 10 listopada br. Prawdą jest również, że Pan Stanisław Mikulski wyraził zainteresowanie udziałem w promocji książki.

Miłośnicy filmu „Stawka większa niż życie” oraz sympatycy thrillerów mogą już zacierać ręce i z niecierpliwością wyczekiwać premiery. Będzie się działo!

Autor Dariusz Rekosz1 komentarz do “Czas odkryć karty”

  • Klaudia napisał(a):

    No jestem pod wielkim wrażeniem :). Czekam z niecierpliwością na premierę.