cze 01
2010

Sosnowiec, Wrocław, Wolbrom i Ruda Śląska – to cztery miasta, które od piątku 28 maja do poniedziałku 31 maja odwiedziłem, spotykając się z czytelnikami i uczestnicząc w rewelacyjnych akcjach.

Zmęczony? Trochę, ale nic nie zastąpi spotkań na żywo.

Wszystko rozpoczęło się w piątkowe popołudnie od wizyty w sosnowieckim Empiku (CH Plejada), gdzie spragnieni dobrej lektury klienci z chęcią sięgali po książki mojego autorstwa. Nie inaczej było w poniedziałek w Rudzie Śląskiej (CH Plaza) – tu także – zarówno kryminały, jak i komedie, a przede wszystkim książki pisane z myślą o młodych czytelnikach – rozeszły się jak ciepłe bułeczki.

W sobotę 29 maja wybrałem się do Wrocławia, na I Targi Książki Dziecięcej i Młodzieżowej DOBRE STRONY. W samo południe, Pani Magdalena Talik (Kreatywny Wrocław) odpytała mnie na okoliczność zawartości i kulis powstawania „Czarnego Maćka”, a już w chwilę później zasiadłem do podpisywania książek na stoisku wydawnictwa W.A.B., które znikły w ciągu kilkudziesięciu minut.

Wolbrom (30 maja – niedziela) był miejscem oficjalnej inauguracji IX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Fundacja „Cała Polska Czyta Dzieciom” zaprosiła do tego miasta wielu znamienitych gości, którzy swoją obecnością (i wspólnym czytaniem) uświetnili imprezę. Wszystko rozpoczęło się od gremialnego wykonania wiersza Juliana Tuwima pt.: „Lokomotywa”. Potem nastąpiły inne atrakcje, a wśród nich także i mój występ na scenie, gdzie razem z Maciejem Orłosiem, Basią Stępniak-Wilk oraz Beatą Kołodziej odczytaliśmy dla zgromadzonych „Idzie Grześ przez wieś”. Na stoisku kiermaszowym można było kupić „Czarnego Maćka”. Tam też udało mi się podpisać kilka egzemplarzy (aż nadeszła burza…).

Resztę niech dopełnią poniższe fotki…


Autor Dariusz RekoszTen artykuł nie jest komentowany.