Absurdy

Dobry jest wymagane

Otrzymałem e-mail.

Powiecie – „nic specjalnego”. Prawda. Każdy otrzymuje dziennie ileś-tam różnych wiadomości. Ale ten był szczególny.

Dlaczego?

W jego treści znalazłem bowiem następujący tekst:

„Odpowiedz DOBRY JEST WYMAGANE.

(Dyrektora wykonawczego i Chief Financial Officer)

Hang Seng Bank Limited
83 Des Voeux Road Central
Hongkong SAR Email:( chankwcpat@yahoo.com.hk)

Odpowiedz DOBRY JEST WYMAGANE

Jest zrozumiale, ze moze byc troche obaw, bo nie znasz mnie, ale mam lukratywnych propozycji biznesowej zajemnego zainteresowania sie z wami podzielic. Mam swoje odniesienie w moim poszukiwaniu kogos, kto odpowiada proponowane przez stosunków handlowych.

Ja jestem Pan Chan Patrick dyrektor wykonawczy i dyrektor finansowy Hang Seng Bank Ltd. Mam zasloniete sugestie biznesowych. Bede musial sie pomóc mi w wykonywaniu projektów biznesowych z Hong Kongu do swojego kraju. Polega ona na transfer duzych sum pieniedzy. Wszystko dotyczace tej transakcji sa prawnie zrobic bez zaczepu. Nalezy dazyc do przestrzegania dyskrecji we wszystkich sprawach dotyczacych tej kwestii.

Po fundusze zostaly z powodzeniem przeniesione do rachunku, dzielimy w stosunku do uzgodnionego przez nas obu. Ja preferuje dotrzec do mnie na mój adres prywatny adres E-mail (chankwcpat@yahoo.com.hk) i wreszcie po tym bede przedstawic Panstwu wiecej informacji na temat tej operacji. Prosze, jesli nie sa zainteresowani usunac te wiadomosc i nie poluj na mnie, bo jestem umieszczenie mojej karierze i zyciu mojej rodziny na udzial w tym przedsiewzieciu. Chociaz nie odwazyl sie nic nie zyskal.

Najblizszym odpowiedzi na to pismo zostanie docenione.

Kind Regards,
Pan Chan”

Teraz czekam na Wasze opinie. Co powinienem zrobić? Polować na niego, czy też nie? 🙂

One Comment

  1. Tekst napisany bardzo po polskiemu :). Niestety takie maile i podobne wiadomości każdy z nas otrzymuje na: poczte, przez skype, gg czy tlen. Śmieszne są ale jednocześnie zastanawiające czy ktoś naprawdę takie przekręty robi???

Comments are closed.