Wydarzenia

Jedyne takie muzeum!

Hans Kloss– W zeszłym roku o tej porze padał deszcz.
– Deszcz ze śniegiem…

Znacie ten dialog? Pewnie większość z Was od razu skojarzyła. Tak, tak. To nietypowe hasło i odzew pochodzą z niezapomnianej produkcji telewizyjnej pt.: „Stawka większa niż życie”. Od ponad 40 lat fascynujemy się przygodami porucznika (a później kapitana) Hansa Klossa.

Uchylę Wam rąbka tajemnicy – w Katowicach powstaje jego MUZEUM! Otwarcie już 1 marca 2009! Musicie tam być!

(na zdjęciu: oficjalny plakat muzeum)

Miałem dziś przyjemność być w pomieszczeniach, które już niedługo będzie można zwiedzać oficjalnie po wykupieniu biletu. Muzeum znajduje się w Katowicach, przy ulicy Gliwickiej 6. Nie zdradzę, jakie niespodzianki tam na Was czekają. Mogę jedynie napomknąć, że z głównymi bohaterami „Stawki” spotkacie się tam niemal na żywo, a spragnieni będą mogli przysiąść na chwilkę w „Cafe Ingrid”.

Możecie mi wierzyć – atmosfera jest niesamowita. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest Pan Piotr Owcarz, który zgromadził w jednym miejscu niemal wszystko, co prawdziwego fana Hansa Klossa może przyciągnąć, a niektórych rzucić nawet na kolana. W muzeum, oprócz ekspozycji stałej, planuje się także prowadzić warsztaty tematyczne dla dzieci i młodzieży oraz zamknięte spotkania klubowe.

Więcej na stronie www.hans-kloss.pl gdzie każdy z Was może wstąpić do fan-clubu. Serdecznie zapraszam!