lis 23
2018

Tytus na 100-lecie

Ciekawostki Komentarze wył.

Papcio Chmiel, na siedemdziesięciu pełnokolorowych planszach przedstawił swoją autorską wizję historycznych wydarzeń, zmierzających do odzyskania niepodległości Polski. Od 6 listopada 1806 r., kiedy to Henryk Dąbrowski wkroczył na czele Legionów Polskich do Poznania, aż do… 11 listopada 2018 – możemy prześledzić losy narodu polskiego, różnych oddziałów wojskowych oraz poznać wizerunki dowódców i przywódców, którzy na stale zapisali się na kartach historii. Książkę „Tytus, Romek i A’Tomek obchodzą 100-lecie odzyskania niepodległości Polski” (Prószyński Media 2018) rekomenduję na łamach Dziennika Zachodniego (Polska The Times) w piątek 23 listopada 2018.

Autor Dariusz Rekosz

lis 13
2018

Dzieci miewają różne przypadłości. David Walliams obnaża niektóre z tychże przypadłości w swojej najnowszej książce zatytułowanej „Najgorsze dzieci świata” (Mała Kurka, 2018). Ale uwaga! Wczytajcie się uważnie w te opowiadania. Podejrzewam, że znajdziecie w nich cząstkę siebie. A może trochę więcej niż cząstkę? Kto wie. Musicie to sprawdzić osobiście! Pozycję rekomenduję na łamach Dziennika Zachodniego (Polska The Times) w piątek 9 listopada 2018 r.

Autor Dariusz Rekosz

paź 28
2018

To nie była moja pierwsza wizyta w Puławach. Odwiedzam to miasto od czasu do czasu, prezentując tu swoją twórczość, ale w formie przystępnych dla wszystkich spotkań z Gwiazdami, warsztatów lub pogadanek. Nie inaczej było 26 kwietnia 2018, kiedy dwukrotnie poprowadziłem Warsztaty Detektywistyczne i obdarowałem autografem mnóstwo młodych czytelników.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz