Maj 28
2017

W piątek 26 maja 2017, na łamach Dziennika Zachodniego (Polska The Times), rekomenduję książkę Davida Walliamsa – „Mały miliarder” (Mała Kurka, 2017). Ta wielce mądra opowieść, to kolejne przesłanie Davida skierowane do czytelników (w różnym wieku!), w której znajdziecie odpowiedź na pytanie – czy wszystko można mieć za pieniądze? Przyjaciela również?

Gorąco polecam!

Autor Dariusz Rekosz

Maj 21
2017

Jak zostaje się najpiękniejszą z pięknych? Jak produkuje się własne programy kulinarne? Jak ugotować dobry rosół i nie przypalić cebuli? Na te i na wiele innych pytań odpowiadała Ewa Wachowicz, z którą 25 kwietnia 2017 gościłem w Mircu – na zaproszenie tamtejszej biblioteki.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz

Maj 21
2017

Janusz Płoński (wraz z Maciejem Rybińskim i Stanisławem Bareją) zrobił rzecz niebywałą! Stworzył ponadczasową opowieść o upadającej, peerelowskiej rzeczywistości i zamknął ją w zaledwie dziewięciu odcinkach znakomicie zrealizowanego serialu. Teraz dodał rzecz kolejną – odpowiadał na pytania młodych ludzi (studentów), którzy zapragnęli w pełni zrozumieć absurdy tamtego życia. Książkę „Alternatywy 4 – przewodnik po serialu i rzeczywistości” (Edipresse, 2017) rekomenduję na łamach Dziennika Zachodniego (Polska The Times) w piątek 19 maja 2017.

Autor Dariusz Rekosz

Maj 13
2017

„Czy Wielki Wybuch był głośny?” – to tytuł książki, którą w piątek 12 maja 2017 rekomenduję na łamach Dziennika Zachodniego (Polska The Times). Jej autorami są Karolina Głowacka oraz Jean-Pierre Lasota. Karolina zasypuje Jean-Pierre’a ogromem pytań – stara się dociec, czym jest przeszłość i przyszłość, jak działają czarne dziury, po co nam czerwone olbrzymy i (nie obrażając nikogo) białe karły, a nawet… że nie należy ślepo wierzyć wszystkim podręcznikom.

Autor Dariusz Rekosz