gru 31
2017

Życzę najbliższym i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób są mi przychylni, aby nie zabrakło Wam wytrwałości, konsekwencji i szczęścia w zaplanowanych poczynaniach. Niech sprzyjają Wam ludzie, okoliczności i czas. A gdy staniecie twarzą w twarz z przeciwnościami losu, to pamiętajcie – nic nie dzieje się bez przyczyny. Cieszcie się każdym dniem i – powtarzając za klasykiem – niech Moc będzie z Wami.

Dariusz Rekosz na łamach Dziennika Zachodniego – 29.12.2017.

Autor Dariusz Rekosz

gru 31
2017

Kiedyś był gliniarzem, potem postanowił oddać się pisarstwu, ale jego największą pasją są podróże po Afryce. Robert Ziółkowski, autor między innymi tak znakomitych książek, jak: „Łowcy głów”, „Wściekły pies” czy „Tuż za rogiem” (do spółki z Magdaleną Kawką), był moim gościem na spotkaniu, które 18 października 2017 poprowadziłem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubinie.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz

gru 31
2017

Dr Władysław Biegański był założycielem biblioteki w Częstochowie, która dziś funkcjonuje oficjalnie jako Biblioteka Publiczna i nosi jego imię. Fakt ten miał miejsce równo 100 lat temu, więc z tej okazji częstochowska książnica zwróciła się do mnie z propozycją opracowania i przeprowadzenia Terenowej Gry Miejskiej, która wiodłaby szlakiem doktora Biegańskiego. Tak się też stało.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz