gru 25
2016

Urodził się 75 lat temu jako Robert Allen Zimmerman (całe szczęście, że nie został szopenowskim pianistą!) w niewielkiej mieścinie, w stanie Minnesota. W wieku dziesięciu lat zaczął naukę gry na pianinie (a jednak!) ale nudna muzyka, jaką ćwiczył i jaką słyszał z lokalnego radia wcale do niego nie przemawiała.

O Bobie Dylanie, któremu w 2016 przyznano Nagrodę Nobla, przeczytacie w książce Jim’a O’Connora. Pozycję tę rekomenduję na łamach Dziennika Zachodniego (Polska The Times) 23 grudnia 2016.

Autor Dariusz Rekosz

gru 16
2016

Na to spotkanie umawialiśmy się od dwóch lat! Albo produkcje telewizyjne, albo wyjazdy „wulkaniczne”, albo jeszcze inne okoliczności nie pozwalały nam wybrać się do Międzyzdrojów na spotkanie z publicznością, która w końcu 7 grudnia 2016 pojawiła się bardzo tłumnie w tamtejszym Domu Kultury.

Niemal 200 osób miało okazję wysłuchać, a przede wszystkim zobaczyć na własne oczy Najpiękniejszą Polkę AD 1992 – Ewę Wachowicz. Spotkanie zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna do spółki ze Stowarzyszeniem „Rodzina”.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz

gru 16
2016

Będzin szyfrował

Wydarzenia Komentarze wył.

Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Będzinie, w poniedziałek 21 listopada 2016, przeprowadziłem dla grupy młodych czytelników Warsztaty Detektywistyczne, w czasie których przybliżyłem tajniki szyfrowania przy pomocy różnych technik. Wystarczyła zwykła kartka papieru i długopis… No i oczywiście – otwarta głowa!

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz