Gru 05
2014

tvs_minuta_kloss5 grudnia 2014 był kolejnym dniem, gdy zdałem sobie sprawę, iż wśród polskich „świecznikowych” polityków roi się od idiotów i ludzi nie mających dystansu do sztuki. A stało się to za sprawą sprzeczki o sejmową minutę ciszy, którą zaproponowano w związku z pogrzebem Stanisława Mikulskiego.

O moje zdanie na ten temat zapytał Arkadiusz Loska (Telewizja Silesia – TVS). Co odpowiedziałem? Materiał możecie obejrzeć tutaj.

Autor Dariusz Rekosz

Sie 25
2014

mail_sztukater24 kwietnia 2014 zamieściłem wpis o wyjątkowo chamskim działaniu pewnego portalu, który chcąc mnie zaprosić na literacką imprezę (Strzelin), wrzucił mnie do worka z napisem „dzicz z buszu” (do dziś nie wiem dlaczego). Wpis mój, który znajdziecie tutaj opublikowałem ku przestrodze innych, żeby nie dali się namówić na „wspaniałą imprezę”.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz

Kwi 28
2014

mail_sztukaterZ reguły jestem odporny i nieczuły na zaczepki, docinki i trywialny brak szacunku. Goszcząc w różnych miejscach – szczególnie mam tu na myśli centra handlowe – i podpisując swoje książki, często spotykam się ze wzrokiem klientów, który mówi: „o! jaka łysa hostessa!” Nie należę do autorów „roszczeniowych”, którym wydaje się, że wszystkie działania marketingowe wydawcy powinny być ukierunkowane tylko na nich – nie wychodzę z założenia „bo mi się należy”…

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz

Gru 15
2011

Waldemara Deskę poznałem przez zupełny przypadek. Pierwszą najważniejszą informacją o nim było to, że był członkiem kultowego zespołu DAAB. Ale to, co mi opowiedział, a potem o czym wyczytałem w necie spowodowało, że nabrałem jeszcze większego obrzydzenia do państwa polskiego (bo, że je mam – nigdy się z tym nie kryłem).

Pierwsza ze spraw dotyczy domu Pana Waldemara, który wybudował za własne pieniądze (wystarczyło 10 tysięcy zł), na własnym terenie, nie naruszając ani niczyjej własności, ani dóbr naturalnych (dom jest w 100% ekologiczny). Wybudował go – jak sam mówi – w celu „posiadania naturalnego schronienia” (bo przecież od czasów jaskiniowców takie schronienia budowaliśmy). Nazwał dom SZOPĄ i wtedy zaczęły się kłopoty…

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz