Lis 13
2018

Dzieci miewają różne przypadłości. David Walliams obnaża niektóre z tychże przypadłości w swojej najnowszej książce zatytułowanej „Najgorsze dzieci świata” (Mała Kurka, 2018). Ale uwaga! Wczytajcie się uważnie w te opowiadania. Podejrzewam, że znajdziecie w nich cząstkę siebie. A może trochę więcej niż cząstkę? Kto wie. Musicie to sprawdzić osobiście! Pozycję rekomenduję na łamach Dziennika Zachodniego (Polska The Times) w piątek 9 listopada 2018 r.

Autor Dariusz Rekosz

Paź 28
2018

Grażyna Zielińska – znana z telewizyjnych ekranów przede wszystkim dzięki roli Babki Zielarki (serial „Ranczo”) oraz matki Mareczka (serial „Na dobre i na złe”) – była Gwiazdą spotkania, które 18 kwietnia 2018 miałem przyjemność poprowadzić w Karlinie. W tamtejszej Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej zabawiliśmy dobre dwie godziny, a uczestnicy imprezy długo nie mogli rozstać się z Grażynką.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz

Paź 23
2018

O jej prozie mówi się, że jest „męska”, bo ostra i brutalna. Swoje powieści kryminalne osadza w Krakowie, który nie ma nic wspólnego z miastem z turystycznych folderów – to gród Cracka, którym rządzą narkotykowi władcy i dresiarze z maczetami. – tak o Gai Grzegorzewskiej piszą inni. A jaka jest naprawdę?

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz

Paź 23
2018

9 kwietnia 2018, w poniedziałek, pojechałem do Tychów. Ale oczywiście, że nie bez przyczyny i nie sam. Gościłem w tamtejszej Miejskiej Bibliotece Publicznej (Mediatece) wraz ze Sławkiem Łosowskim – liderem zespołu KOMBI oraz Wojtkiem Korzeniewskim – menedżerem tejże kapeli.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz