Cze 28
2017

Teresa Lipowska od dawna jest mi bardzo bliska. Zanim jeszcze poznaliśmy się osobiście, zawsze odnosiłem takie wrażenie, że przypomina moją mamę, albo którąś z ciotek (sióstr mojej mamy). Tym bardziej ucieszyłem się na wieść wydania wspomnieniowej książki („Nad rodzinnym albumem”), na okładce której widzimy ciepło uśmiechniętą Teresę Lipowską i dowiadujemy się, że są to rozmowy tej wielce popularnej aktorki z Iloną Łepkowską (scenarzystką m.in. serialu „M jak miłość”).

Książkę rekomenduję na łamach Dziennika Zachodniego (Polska The Times) w piątek 23 czerwca 2017.

Autor Dariusz Rekosz

Cze 27
2017

Prawie 17 km pieszej trasy przemierzyły drużyny, które w sobotę 24 czerwca 2017 zmierzyły się ze sobą w Detektywistycznej Grze Terenowej zatytułowanej „Kryminalne Zagadki Ornontowic”, której scenariusz miałem przyjemność opracować w porozumieniu z tamtejszą Gminną Biblioteką Publiczną (Marcinie – dziękuję za zaproszenie!). Gwiazdą specjalną zmagań, jakie na ponad 4 godziny pochłonęły uczestników zabawy, był Bronisław Cieślak.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz

Cze 27
2017

Wystartowało 28 drużyn. 26 dotarło do Punktu Końcowego, rozwiązując po drodze kilkadziesiąt zadań i odszukując kolejne litery, które miały się złożyć na Hasło Główne, jakim było miejsce ukrycia zrabowanego skarbu.

Tak w maksymalnym skrócie przebiegała Detektywistyczna Terenowa Gra Miejska, którą wraz z Bronisławem Cieślakiem poprowadziliśmy 20 maja 2017 w Świerklańcu (nieopodal Tarnowskich Gór).

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz

Cze 20
2017

Zaczęło się od mejla, po przeczytaniu którego pomyślałem sobie, że ktoś być może chce ze mnie zażartować. Ale szybka wymiana korespondencji, później kilka telefonów i wiadomość okazała się… prawdziwą bombą! Pani Katarzyna Szybiak i Marzena Marcinkowska – nauczycielki z gimnazjum w Środzie Śląskiej – opracowały autorski scenariusz sztuki teatralnej, opartej na motywach mojej powieści „Tajemnica starej dzwonnicy” i zaprosiły mnie na uroczystą premierę przedstawienia, które odbyło się 13 czerwca 2017 w tamtejszym Domu Kultury. Taka gratka? Oczywiście, że pojechałem!

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz