Sty 11
2018

Pani Edyta Zakrzewska – szefowa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzinie – zaprosiła mnie wraz z Bronisławem Cieślakiem i Piotrem K. Piotrowskim na spotkanie z cyklu „07 zgłasza się…”, które odbyło się w siedzibie biblioteki 27 października 2017 r. Opowiadaliśmy nie tylko o poruczniku Borewiczu i detektywie Malanowskim. Było też o „Znakach szczególnych”, serialu „Mrok” oraz życiu prywatnym „pana porucznika”.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz

Sty 11
2018

Dwie panie – mieszkanki Dąbrowy Tarnowskiej – zwyciężyły w Turnieju Detektywistycznym, który 24 października 2017 przeprowadziłem wraz z Bronisławem Cieślakiem w tamtejszej Bibliotece. Drużynowe zmagania pełne były zaciekłości i zmagań z nieubłaganie uciekającym czasem. Skupienie sprzyjało osobom, które lubują się w rozwiązywaniu wszelkiego rodzaju zagadek, nie tylko życiowych…

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz

Sty 11
2018

Niesamowite zainteresowanie towarzyszyło spotkaniu, na które 18 października 2017 r. wybraliśmy się z Grażyną Zielińską do Międzyzdrojów. Tamtejsza Biblioteka – zgodnie ze swoimi wysokimi standardami – zadbała o najdrobniejszy aspekt naszego pobytu nad morzem, dzięki czemu opowieści o serialach „Ranczo” oraz „Na dobre i na złe” odbyły się w wyjątkowym klimacie.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz

Gru 31
2017

Kiedyś był gliniarzem, potem postanowił oddać się pisarstwu, ale jego największą pasją są podróże po Afryce. Robert Ziółkowski, autor między innymi tak znakomitych książek, jak: „Łowcy głów”, „Wściekły pies” czy „Tuż za rogiem” (do spółki z Magdaleną Kawką), był moim gościem na spotkaniu, które 18 października 2017 poprowadziłem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubinie.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz