Maj 21
2018

Zapewne są wśród Was czytelnicy, którzy doskonale znają tę książkę. Czytali ją niejednokrotnie, a być może nawet stali w ogromnych kolejkach przed księgarnią, żeby zachłannie zatopić się w treści. Ale uważajcie! To nie jest TA SAMA książka. Dlaczego? Posłuchajcie, co na jej „plecach” zamieścił wydawca: „Pierwsze wydanie bez skreśleń i cenzury…” Opowieść o przedwojennej Warszawie – „Boso ale w ostrogach” Stanisława Grzesiuka (Prószyński Media 2018) – rekomenduję na łamach Dziennika Zachodniego (Polska The Times) w piątek 18 maja 2018.

Autor Dariusz Rekosz

Mar 05
2018

Książka Stanisława Grzesiuka „Pięć lat kacetu” to wspomnienia z obozów koncentracyjnych Dachau, Mauthausen i Gusen. Czyta się ją niesamowicie szybko. Wciąga i nie pozwala skupić się na żadnych innych zajęciach. Napisana ze swadą, opatrzona dialogami z dawno nieżyjącymi postaciami – prezentuje życie obozowe w taki sposób, jakbyśmy dzielili z Grzesiukiem tę samą pryczę. Pozycję rekomenduję na łamach Dziennika Zachodniego (Polska The Times) w piątek 2 marca 2018.

Autor Dariusz Rekosz

Lut 12
2018

Prawie świątecznie, a na pewno „Mikołajkowo” wypadło spotkanie z Ewą Wachowicz, na które wybraliśmy się 6 grudnia 2017 do Tychów. W tamtejszej Bibliotece pojawiło się niemal 200 osób, które z olbrzymim zaciekawieniem wysłuchały opowieści Ewy o tym, jak została Miss, jak realizuje się programy telewizyjne i… jak smakuje krokodyl.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz

Lut 12
2018

Rozpoczęło się od wspomnień o rodzinnym domu, a skończyło na gromkim „Sto lat!”, odśpiewanym przez ponad setkę wielbicieli kunsztu aktorskiego Mariana Dziędziela, z którym 20 września 2017 gościłem w Bibliotece w Tychach. Opowiadaliśmy o jego miłości do teatru, o szkole aktorskiej i o jego najbardziej znanych rolach filmowych. Było więc i o „Weselu”, i o „Drogówce”, i o „Domu złym”. Były „Moje córki krowy”, a także… „Piąta pora roku”.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz