Wrz 21
2017

Jak Bolski zamienił się w Borewicza? Dlaczego Zdzisław Kozień „ograł” Krzysztofa Szmagiera? Kto i kiedy może się do niego zwracać „Sławku”? Na te i na wiele innych pytań udzieliliśmy odpowiedzi 7 września 2017 w Alwerni, gdzie w tamtejszym Urzędzie Miejskim spotkaliśmy się (Bronisław Cieślak, Piotr K. Piotrowski i ja) z rzeszą fanów filmu „07 zgłoś się”. Byli również fascynaci serialu „Malanowski i partnerzy”, ale gros tematów odnosiło się jednak do Borewicza oraz… życia prywatnego Bronisława Cieślaka.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz

Sie 25
2017

„[…] jako dwunastoletnia dziewczynka zaczęła palić haszysz, mając trzynaście lat sięgnęła po heroinę.” Straszne? Prawdziwe! Tak na „plecach” okładki pisze wydawca książki „My, dzieci z dworca ZOO”, autorstwa Christiane F. – nastoletniej (w latach 70. dwudziestego wieku) ćpunki z Berlina Zachodniego. Pozycja wstrząsająca, ale warta przeczytania. Polecam ją na łamach Dziennika Zachodniego (Polska The Times) w piątek 25 sierpnia 2017.

Autor Dariusz Rekosz

Sie 18
2017

Trochę więcej niż 640 stron liczy sobie fenomenalna książka Briana Jay Jonesa – „George Lucas – Gwiezdne Wojny i reszta życia” (Wielka Litera, 2016). Dzięki niej prześledzimy losy genialnego filmowca – poznamy historię jego rodziców, a nawet dziadków – dowiemy się wielu szczegółów, dotyczących jego małżeństwa z Marcią Lucas, lecz także zgłębimy fenomen nowatorskiego spojrzenia na kino, przyjaźni z Francisciem Fordem Copollą i Stevenem Spielbergiem.

Książkę rekomenduję na łamach Dziennika Zachodniego (Polska The Times) w piątek 18 sierpnia 2017. Gorąco polecam!

Autor Dariusz Rekosz

Cze 28
2017

Teresa Lipowska od dawna jest mi bardzo bliska. Zanim jeszcze poznaliśmy się osobiście, zawsze odnosiłem takie wrażenie, że przypomina moją mamę, albo którąś z ciotek (sióstr mojej mamy). Tym bardziej ucieszyłem się na wieść wydania wspomnieniowej książki („Nad rodzinnym albumem”), na okładce której widzimy ciepło uśmiechniętą Teresę Lipowską i dowiadujemy się, że są to rozmowy tej wielce popularnej aktorki z Iloną Łepkowską (scenarzystką m.in. serialu „M jak miłość”).

Książkę rekomenduję na łamach Dziennika Zachodniego (Polska The Times) w piątek 23 czerwca 2017.

Autor Dariusz Rekosz