Maj 21
2017

Jak zostaje się najpiękniejszą z pięknych? Jak produkuje się własne programy kulinarne? Jak ugotować dobry rosół i nie przypalić cebuli? Na te i na wiele innych pytań odpowiadała Ewa Wachowicz, z którą 25 kwietnia 2017 gościłem w Mircu – na zaproszenie tamtejszej biblioteki.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz

Maj 07
2017

Jak sama stwierdziła: „piszę książki obyczajowe, ale w każdej z nich staram się przemycić jakiś niewielki wątek kryminalny”. 26 kwietnia 2017 miałem przyjemność poprowadzić spotkanie autorskie z Edytą Świętek – autorką poczytnych powieści, po które sięgają nie tylko kobiety. Ze swadą opowiadała o początkach swojego pisarstwa, o warsztacie literackim i o… Przemysławie, który pojawił się także na kilku fotkach.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz

Maj 05
2017

4 kwietnia 2017 pojechałem do Tychów. W jakim celu? Żeby w siedzibie tamtejszej Biblioteki Miejskiej poprowadzić spotkanie z Izabelą Trojanowską. Na naszym talk-show pojawiło się mnóstwo osób, które – jak się okazało – aby móc uczestniczyć w tej imprezie, musiały najpierw zaopatrzyć się w specjalną darmową wejściówkę, przygotowaną przez bibliotekę. Jak było?

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz

Maj 04
2017

27 kwietnia 2017 w bibliotece w Pleszewie pojawiła się rzesza fanów serialu „07 zgłoś się” oraz „Malanowski i partnerzy”, żeby na żywo spotkać się z odtwórcą głównych ról we wspomnianych filmach – Bronisławem Cieślakiem. Towarzyszyliśmy mu z Piotrem K. Piotrowskim i niemal przez dwie godziny opowiadaliśmy o kulisach aktorstwa oraz trochę o życiu prywatnym porucznika Borewicza.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz