Lis 20
2017

Tydzień po rozpoczęciu 3. Śląskich Targów Książki, które odbyły się w Katowicach w dniach 10-12 listopada 2017, na łamach Dziennika Zachodniego (Polska The Times – 17.11.2017) ukazał się obszerny artykuł, który krótko podsumował wydarzenia, jakie miały miejsce dzięki mojemu osobistemu zaangażowaniu. Jest w nim mowa o organizacji stoiska, o spotkaniach, które się na nim odbyły oraz o eventach scenicznych z Bronisławem Cieślakiem i Ewą Wachowicz. Są również fotografie, których więcej znajdziecie w internetowym wydaniu DZ.

Autor Dariusz Rekosz

Lis 20
2017

„Niespodziewane zniknięcie dwójki znakomitych uczonych od kilku dni spędza sen z powiek policjantom Scotland Yardu. Czy to możliwe, by łowca piorunów Vaclav Tesla oraz noblista Samuel Watt teleportowali się w czasie i postanowili zostać piratami? Ich śladem rusza nadinspektor Eastwood, a trop prowadzi do wiktoriańskiego Londynu.” – tak rozpoczyna się zajawka książki Andrzeja Żaka pt.: „List gończy”, którą w piątek 17 listopada 2017 rekomenduję na łamach Dziennika Zachodniego (Polska The Times).

Autor Dariusz Rekosz

Lis 20
2017

W przeddzień rozpoczęcia trzeciej edycji Śląskich Targów Książki (9.11.2017), które jak co roku odbywały się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, wraz z prezesem firmy Murator Expo – Jackiem Orylem – pojawiłem się w Telewizji Silesia TVS, aby zaprosić na to wydarzenie. Program prowadziła Nina Nocoń.

Materiał możecie obejrzeć tutaj.

Autor Dariusz Rekosz

Lis 14
2017

„Ciotka Alberta to najstraszniejsza ze wszystkich cwanych ciotek, jakie chodziły po ziemi. Nosi czapkę myśliwską, pali fajkę i ma oswojoną bawarską sowę górską. A do tego zamierza pozbawić majątku swoją bratanicę, Stellę! Czy jest ktoś, kto przyjdzie dziewczynce z pomocą? Tak. Ale to przyjaciel nie z tego świata…”

Tak brzmi zajawka najnowszej powieści Davida Walliamsa – „Cwana ciotuchna” (Mała Kurka, 2017) – którą rekomenduję na łamach Dziennika Zachodniego (Polska The Times) w piątek 10 listopada 2017. Zaintrygowani? Bo ja bardzo! Zapraszam zatem do lektury!

Autor Dariusz Rekosz