Wrz 21
2017

Jak Bolski zamienił się w Borewicza? Dlaczego Zdzisław Kozień „ograł” Krzysztofa Szmagiera? Kto i kiedy może się do niego zwracać „Sławku”? Na te i na wiele innych pytań udzieliliśmy odpowiedzi 7 września 2017 w Alwerni, gdzie w tamtejszym Urzędzie Miejskim spotkaliśmy się (Bronisław Cieślak, Piotr K. Piotrowski i ja) z rzeszą fanów filmu „07 zgłoś się”. Byli również fascynaci serialu „Malanowski i partnerzy”, ale gros tematów odnosiło się jednak do Borewicza oraz… życia prywatnego Bronisława Cieślaka.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz

Wrz 15
2017

Pierwsza wersja znanego „Elementarza” Mariana Falskiego ukazała się w roku 1910. Od tamtej pory książka miała kilka różnych wydań, a ostatnie z 1974 zilustrował Janusz Grabiański. Jeżeli chcecie wiedzieć, jakie kryptoreklamy (zupełnie nieświadomie) udało mu się przemycić do tego podręcznika, to koniecznie musicie po niego sięgnąć! Lub przynajmniej zajrzeć do rekomendacji tej pozycji, którą w piątek 15 września 2017 opublikowałem na łamach Dziennika Zachodniego (Polska The Times). A może znajdziecie w „Elementarzu” coś jeszcze?

Autor Dariusz Rekosz

Wrz 11
2017

Kilka dni temu wpadła mi w ręce pozycja autorstwa Alfreda S. Posamentiera i Ingmara Lehmanna zatytułowana „Ciekawostki matematyczne”. Dla kogo jest ta książka? Absolutnie dla wszystkich, którzy chcieliby rozruszać swoje szare komórki. Nie tylko dla „ścisłowców”, ale również dla lubiących lektury, nieustępujące napięciem powieściom kryminalnym. Bo tak się ją właśnie czyta.

Książkę rekomenduję na łamach Dziennika Zachodniego (Polska The Times) w piątek 8 września 2017.

Autor Dariusz Rekosz

Wrz 04
2017

„Nocna wyprawa” – to tytuł książki Bohdana Butenki, którą w piątek 1 września 2017 rekomenduję na łamach Dziennika Zachodniego (Polska The Times). Zaprojektowana została w taki sposób, że wszystkie kartki (za wyjątkiem dwóch ostatnich stron) mają czarne tło, a literki są białe (podobnie jak większość ilustracji, upstrzona od czasu do czasu kolorem czerwonym, niebieskim lub żółtym, a może pomarańczowym). Opowiada historię pewnej nocnej przygody, która… Sprawdźcie sami 🙂

Autor Dariusz Rekosz