Kwi 17
2019

Czy PIES może być 22-12-7-25? Oczywiście, że tak! Mało tego – PIES może być także ŃFCP. Jak to możliwe? O to samo pytali uczestnicy fantastycznych Warsztatów Detektywistycznych, które 24 maja 2018 r. przeprowadziłem w Ostródzie. Na zaproszenie tamtejszej Miejskiej Biblioteki Publicznej spotkałem się z grupą młodych adeptów szyfrowania, którzy na czas imprezy zamienili się w kandydatów na detektywów. Zmagali się z szyfrem podstawieniowym i „z przesunięciem”. Kodowali swoje imiona i nazwę miejscowości.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz

Kwi 17
2019

Dopasuj autora, ułóż w całość fragment powieści, rozpoznaj książkowego bohatera oraz stwórz własną wizję ilustracji – to tylko niektóre z zadań, jakie zaliczyć musieli uczestnicy odlotowej Nocy z Książką, którą przeprowadziłem 18 maja 2018 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy. Od 20:00 do 6:00 rano (dnia następnego) zmagaliśmy się nie tylko ze snem, ale także z szeregiem zadań logiczno-detektywistycznych, których zwieńczeniem była megazagadka. Aby ją rozwiązać trzeba było najpierw uzyskać poprawne wyniki z trzech innych zadań, a na koniec posłużyć się książką.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz

Kwi 17
2019

Na zaproszenie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Goleniowie, 17 maja 2018 r. poprowadziłem fantastyczne spotkanie z Antonim Piechniczkiem. Zgromadzona w bibliotece publiczność miała okazję poznać wiele ciekawych szczegółów z prywatnego i zawodowego życia tego znakomitego trenera, podpytać o kulisy meczów w ramach mundialu Espana 82, a także zdobyć bezcenny autograf w jego biograficznej książce – „Piechniczek – tego nie wie nikt”.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz

Kwi 15
2019

Być może już kiedyś o tym wspominałem, ale nawet, gdybym się miał powtórzyć po raz tysięczny, to zrobię to z olbrzymią i nieukrywaną przyjemnością. Według mojej prywatnej (podkreślam – osobistej!) opinii, przeciętny mieszkaniec naszego globu, zapytany o trójkę najbardziej znanych Polaków, wymieniłby trzy nazwiska: Kopernik, Wojtyła i… Piechniczek. Osiągnięcia tych panów są bowiem bezwzględne i nie sposób ich nie docenić (nie ma w tym również ani cienia kokieterii). To właśnie z jednym z nich – nietrudno domyślić się, że chodzi o Antoniego Piechniczka – wybrałem się 16 maja 2018 r. na spotkanie do Międzyzdrojów.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz