Sty 11
2018

Pani Edyta Zakrzewska – szefowa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzinie – zaprosiła mnie wraz z Bronisławem Cieślakiem i Piotrem K. Piotrowskim na spotkanie z cyklu „07 zgłasza się…”, które odbyło się w siedzibie biblioteki 27 października 2017 r. Opowiadaliśmy nie tylko o poruczniku Borewiczu i detektywie Malanowskim. Było też o „Znakach szczególnych”, serialu „Mrok” oraz życiu prywatnym „pana porucznika”.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz

Sty 11
2018

Dwie panie – mieszkanki Dąbrowy Tarnowskiej – zwyciężyły w Turnieju Detektywistycznym, który 24 października 2017 przeprowadziłem wraz z Bronisławem Cieślakiem w tamtejszej Bibliotece. Drużynowe zmagania pełne były zaciekłości i zmagań z nieubłaganie uciekającym czasem. Skupienie sprzyjało osobom, które lubują się w rozwiązywaniu wszelkiego rodzaju zagadek, nie tylko życiowych…

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz

Sty 11
2018

19 października 2017 przyjechałem do Bolszewa – małej, ale prężnie działającej miejscowości, leżącej niedaleko Wejherowa. Na zaproszenie tamtejszej Biblioteki (działającej do spółki z Domem Kultury) przeprowadziłem Turniej Detektywistyczny, w którym zmierzyły się kilkuosobowe drużyny. Zainteresowanie było tak duże, że tuż przed rozpoczęciem imprezy organizatorzy musieli dostawiać stoły i krzesełka dla śmiałków, którzy zechcieli zmierzyć się z tajemnicą lorda MacCawley’a.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz

Sty 11
2018

Niesamowite zainteresowanie towarzyszyło spotkaniu, na które 18 października 2017 r. wybraliśmy się z Grażyną Zielińską do Międzyzdrojów. Tamtejsza Biblioteka – zgodnie ze swoimi wysokimi standardami – zadbała o najdrobniejszy aspekt naszego pobytu nad morzem, dzięki czemu opowieści o serialach „Ranczo” oraz „Na dobre i na złe” odbyły się w wyjątkowym klimacie.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz