Lut 12
2018

Prawie świątecznie, a na pewno „Mikołajkowo” wypadło spotkanie z Ewą Wachowicz, na które wybraliśmy się 6 grudnia 2017 do Tychów. W tamtejszej Bibliotece pojawiło się niemal 200 osób, które z olbrzymim zaciekawieniem wysłuchały opowieści Ewy o tym, jak została Miss, jak realizuje się programy telewizyjne i… jak smakuje krokodyl.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz

Lut 12
2018

Prawie cztery godziny trwały zmagania młodych czytelników z Lubina, w czasie których wykonali kilkanaście zadań, związanych ze średniowieczem. Były początki państwa polskiego, był najdłuższy miecz świata, a także nauka kaligrafii. Zajmowaliśmy się rycerskimi herbami, na moment staliśmy się mediewistami, a zwieńczeniem Wieczoru ze Średniowieczem była Wielka Zagadka – „Od giermka do księcia” oraz… układanie liter.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz

Lut 12
2018

Rozpoczęło się od wspomnień o rodzinnym domu, a skończyło na gromkim „Sto lat!”, odśpiewanym przez ponad setkę wielbicieli kunsztu aktorskiego Mariana Dziędziela, z którym 20 września 2017 gościłem w Bibliotece w Tychach. Opowiadaliśmy o jego miłości do teatru, o szkole aktorskiej i o jego najbardziej znanych rolach filmowych. Było więc i o „Weselu”, i o „Drogówce”, i o „Domu złym”. Były „Moje córki krowy”, a także… „Piąta pora roku”.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz

Lut 06
2018

To było jedno z najsympatyczniejszych spotkań w mojej karierze pisarskiej. W kameralnej bibliotece w Jarocinie spotkałem się 24 listopada 2017 z rzeszą wiernych czytelników, żeby podyskutować o Zakazanych Książkach. Było o Hitlerze, Marksie, Perrault, Żuławskim i Koperniku. Było o pozycjach, które dziś uznaje się za arcydzieła światowej literatury, a które „gdzieś i kiedyś” były zakazywane.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz