Cze 27
2017

Prawie 17 km pieszej trasy przemierzyły drużyny, które w sobotę 24 czerwca 2017 zmierzyły się ze sobą w Detektywistycznej Grze Terenowej zatytułowanej „Kryminalne Zagadki Ornontowic”, której scenariusz miałem przyjemność opracować w porozumieniu z tamtejszą Gminną Biblioteką Publiczną (Marcinie – dziękuję za zaproszenie!). Gwiazdą specjalną zmagań, jakie na ponad 4 godziny pochłonęły uczestników zabawy, był Bronisław Cieślak.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz

Cze 27
2017

Mimo chłodu, deszczu i niesprzyjającego wiatru, 10 czerwca 2017 w Skoczowie odbyła się Terenowa Gra Miejska, której fabularny scenariusz opracowałem na życzenie tamtejszej Biblioteki. W realizację gry mocno zaangażowali się pracownicy skoczowskiej książnicy. Wystąpili w charakterze przebranych statystów, a w na linii mety nagrody wręczał sam Burmistrz Skoczowa.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz

Cze 27
2017

Wystartowało 28 drużyn. 26 dotarło do Punktu Końcowego, rozwiązując po drodze kilkadziesiąt zadań i odszukując kolejne litery, które miały się złożyć na Hasło Główne, jakim było miejsce ukrycia zrabowanego skarbu.

Tak w maksymalnym skrócie przebiegała Detektywistyczna Terenowa Gra Miejska, którą wraz z Bronisławem Cieślakiem poprowadziliśmy 20 maja 2017 w Świerklańcu (nieopodal Tarnowskich Gór).

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz

Cze 27
2017

W bardzo sympatycznym i kameralnym gronie przeprowadziłem 6 czerwca 2017 Warsztaty Literackie, które odbyły się w Grębocinie (nieopodal Torunia). Ponieważ wzięły w nim udział wyłącznie przedstawicielki płci pięknej, mogę przypuszczać, że już niedługo okolica zapełni się powieściopisarkami dorównującymi, a nawet przewyższającymi sławą Rowling, Szymborskiej czy Steel.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz