Maj 21
2017

Jak zostaje się najpiękniejszą z pięknych? Jak produkuje się własne programy kulinarne? Jak ugotować dobry rosół i nie przypalić cebuli? Na te i na wiele innych pytań odpowiadała Ewa Wachowicz, z którą 25 kwietnia 2017 gościłem w Mircu – na zaproszenie tamtejszej biblioteki.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz

Maj 07
2017

Jak sama stwierdziła: „piszę książki obyczajowe, ale w każdej z nich staram się przemycić jakiś niewielki wątek kryminalny”. 26 kwietnia 2017 miałem przyjemność poprowadzić spotkanie autorskie z Edytą Świętek – autorką poczytnych powieści, po które sięgają nie tylko kobiety. Ze swadą opowiadała o początkach swojego pisarstwa, o warsztacie literackim i o… Przemysławie, który pojawił się także na kilku fotkach.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz

Maj 07
2017

Jak zachęcić młodych ludzi do poznania tajników szyfrowania? Wystarczy zaprosić ich na Warsztaty Detektywistyczne i „pobawić” się wspólnie z nimi kilkoma prostymi metodami kodowania. Tak właśnie było 12 kwietnia 2017 w Lubinie, gdzie w siedzibie tamtejszej Miejskiej Biblioteki Publicznej (Filia Łącznik) spotkałem się z grupą śmiałków i przeprowadziłem wspomniane zajęcia.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz

Maj 07
2017

Nikotynizm, alkoholizm, lekomania i narkomania – to cztery główne uzależnienia, którym sprzeciwiła się dwudziestka młodych ludzi mieszkających w Pieniężnie (szukajcie na mapie w okolicach przejścia granicznego Grzechotki – z Okręgiem Kaliningradzkim). 21 kwietnia 2017 spotkaliśmy się w tamtejszej Bibliotece, żeby w ciągu dziesięciu nocnych godzin zrealizować kilkanaście różnorakich zadań, związanych ze zwalczaniem wspomnianych uzależnień.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz