Kwi 11
2018

To była interesująca i niezwykła noc! W piątkowy wieczór, 6 kwietnia 2018 r., grupa 20 czytelników – z plecakami, śpiworami, kocami i karimatami pojawiła się w Bibliotece Publicznej w Zielonej Wsi (niedaleko Rawicza), aby uczcić urodziny Hansa Christiana Andersena oraz Dzień Książki dla Dzieci, który przypada 2 kwietnia.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz

Kwi 11
2018

Druga część „Pocztówki z Toronto” oraz trzy pierwsze książki z serii „Mors, Pinky i…” stały się przyczynkiem do spotkania w studiu Telewizji Silesia TVS, w którym z Niną Nocoń zachęciliśmy do sięgnięcia po te właśnie pozycje. A wszystko to rozegrało się 5 kwietnia 2018.

Materiał możecie zobaczyć tutaj.

Autor Dariusz Rekosz

Lut 12
2018

Prawie świątecznie, a na pewno „Mikołajkowo” wypadło spotkanie z Ewą Wachowicz, na które wybraliśmy się 6 grudnia 2017 do Tychów. W tamtejszej Bibliotece pojawiło się niemal 200 osób, które z olbrzymim zaciekawieniem wysłuchały opowieści Ewy o tym, jak została Miss, jak realizuje się programy telewizyjne i… jak smakuje krokodyl.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz

Lut 12
2018

Prawie cztery godziny trwały zmagania młodych czytelników z Lubina, w czasie których wykonali kilkanaście zadań, związanych ze średniowieczem. Były początki państwa polskiego, był najdłuższy miecz świata, a także nauka kaligrafii. Zajmowaliśmy się rycerskimi herbami, na moment staliśmy się mediewistami, a zwieńczeniem Wieczoru ze Średniowieczem była Wielka Zagadka – „Od giermka do księcia” oraz… układanie liter.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz