Lis 20
2017

Tydzień po rozpoczęciu 3. Śląskich Targów Książki, które odbyły się w Katowicach w dniach 10-12 listopada 2017, na łamach Dziennika Zachodniego (Polska The Times – 17.11.2017) ukazał się obszerny artykuł, który krótko podsumował wydarzenia, jakie miały miejsce dzięki mojemu osobistemu zaangażowaniu. Jest w nim mowa o organizacji stoiska, o spotkaniach, które się na nim odbyły oraz o eventach scenicznych z Bronisławem Cieślakiem i Ewą Wachowicz. Są również fotografie, których więcej znajdziecie w internetowym wydaniu DZ.

Autor Dariusz Rekosz

Lis 20
2017

W przeddzień rozpoczęcia trzeciej edycji Śląskich Targów Książki (9.11.2017), które jak co roku odbywały się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, wraz z prezesem firmy Murator Expo – Jackiem Orylem – pojawiłem się w Telewizji Silesia TVS, aby zaprosić na to wydarzenie. Program prowadziła Nina Nocoń.

Materiał możecie obejrzeć tutaj.

Autor Dariusz Rekosz

Wrz 21
2017

A w Ustce, przy niedawnych pracach archeologicznych, znaleziono cenny skarb! Mogliśmy ten skarb podziwiać w tamtejszej Bibliotece 17 września 2017 tuż przed 12:00 w południe. Już mieliśmy przekazać jego część dla zwycięzcy Terenowej Gry Miejskiej, gdy do biblioteki wpadło dwóch zamaskowanych i uzbrojonych bandytów, którzy porwali cenne znalezisko i uciekli w nieznanym nam kierunku. Całe szczęście, że na to wszystko przyjechał Bronisław Cieślak, bo jego detektywistyczne umiejętności okazały się szalenie pomocne.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz

Wrz 21
2017

Czym różni się balista od katapulty? Kim był herold, a kim minstrel? Jak wyglądała warownia? Oraz czym jest Szczerbiec? To tylko niektóre z zadań, jakie do wykonania mieli uczestnicy wyjątkowej Nocy ze Średniowieczem, którą z wielką przyjemnością poprowadziłem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku (filia nr 8) z soboty na niedzielę 16/17 września 2017.

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz