Sie 04
2017

Mirek Riedel (Telewizja Silesia TVS) – zaintrygowany tym, że podczas urlopów spotyka ludzi czytających książki – odpytał mnie 3 sierpnia 2017 w temacie polecanych na letnią kanikułę pozycji. Zabrałem ze sobą do studia całą serię Davida Walliamsa, biografię George’a Lucasa oraz audiobooki mojego autorstwa.

Uchyliłem też rąbka pewnej tajemnicy…

Materiał możecie zobaczyć tutaj.

Autor Dariusz Rekosz

Cze 20
2017

Zaczęło się od mejla, po przeczytaniu którego pomyślałem sobie, że ktoś być może chce ze mnie zażartować. Ale szybka wymiana korespondencji, później kilka telefonów i wiadomość okazała się… prawdziwą bombą! Pani Katarzyna Szybiak i Marzena Marcinkowska – nauczycielki z gimnazjum w Środzie Śląskiej – opracowały autorski scenariusz sztuki teatralnej, opartej na motywach mojej powieści „Tajemnica starej dzwonnicy” i zaprosiły mnie na uroczystą premierę przedstawienia, które odbyło się 13 czerwca 2017 w tamtejszym Domu Kultury. Taka gratka? Oczywiście, że pojechałem!

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz

Cze 06
2017

Minęło 10 lat od pierwszej profesjonalnie wydanej książki mojego autorstwa („Mors, Pinky i tajemnica dyrektora Fiszera” – Nasza Księgarnia, 2007) i w związku z tym 5.06.2017 Klaudia Buchacz zaprosiła mnie do studia Radia Eska, żeby wypytać o to, co słychać i jakie mam plany.

Materiału możecie odsłuchać tutaj.

Autor Dariusz Rekosz

Mar 29
2017

Dokładnie 10 lat temu (2007) wykreowałem dwie, jak się okazuje, niezapomniane postacie literackie – dwójkę szkolnych detektywów – Morsa i Pinky. On (Mors) jest piegowatym fanem Gwiezdnych Wojen, starych komiksów i lodów czekoladowych. Kiedyś chciał być Hanem Solo… Ona (Pinky) – długowłosa blond, najlepsza w klasie z angielskiego, lubi się ubierać na różowo i prawie nigdy nie rozstaje się ze swoim odtwarzaczem MP3. Marzy o karierze prawdziwej detektywki…

Czytaj dalej »

Autor Dariusz Rekosz